ایمان-توکل-استقامت

بیان دیدگاه های شخصی در خصوص مسائل روز

ایمان-توکل-استقامت

بیان دیدگاه های شخصی در خصوص مسائل روز

بیان دیدگاه های شخصی در خصوص مسائل اجتماعی و سیاسی

پیام های کوتاه
  • ۱۶ ارديبهشت ۹۶ , ۰۷:۰۳
    قم
آخرین مطالب
پربیننده ترین مطالب
محبوب ترین مطالب
آخرین نظرات
  • ۰
  • ۰

بسمه تعالی

بخشهایی از سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار جمعی از فرماندهان،رزمندگان و هنرمندان و دست اندرکاران برنامه های شب های خاطره دفاع مقدس:

-بیان خاطرات دوران 8 سال جنگ تحمیلی و استفاده از شیوه های هنری،ادبی و نو را برای انتقال انها به نسل جدید،کاری بسیار با ارزش و مهم برشمردند.

-یکی از درس های ماندگار دوران دفاع مقدساین بود که اگر توکل به خدا بصورت عملی با پذیرش از اعماق جان باشد،قطعاً می توان بر همه موانع و چالش ها،مومنانه غلبه کرد.

-دوران دفاع مقدس در کنار خسارتهای مادی و انسانی،آثار مهمی برای امروز و آینده دارد.

-در بیان یکی از آثار دفاع مقدس چنین فرمودند:آن دوران را صحنه«توکل عملی به خدا»و «نهراسیدن از قدرتها»و«فائق آمدن بر موانع به واسطه این توکل عملی»دانستند.

-اگر ایمان در دل و توکل بر خدا در عمل وجود داشته باشد،کوهها نیز در مقابل چنین اراده ای هموار خواهند شد و قدرت مقاومت نخواهند داشت.

-در دوران جنگ تحمیلی ،همه قدرتهای دنیا اعم از آمریکا،ناتو،شوروی سابق و مرتجعین منطقه،در مقابل جمهوری اسلامی قرار داشتند،افزودند:در چنین شرایطی توانستیم بر همه این قدرتها فائق بیاییم آیا این تجربه های عملی ،برای اطمینان و آرامش قلبی ما کافی نیست؟

-اگر به خدا ایمان واقعی داشته باشیم و به او توکل کنیم،می توانیم بر همه سختی ها و چالش ها ،مومنانه فائق بیاییم.

-کتابهایی که در مورد خاطرات دفاع مقدس نوشته و یا فیلم هایی که در این خصوص ساخته می شوند ، فراتر از یک اثر هنری و یا ادبی صرف هستند و این آثار در واقع تزریق سیمان به پایه های انقلاب و هویت ملی و پیشرفت کشور است تا این پایه ها مستحکم تر و ماندگارتر شوند .

- همان انگیزه هایی که به کشورهای اسلامی فشار می آورند تا موضوعات جهاد و شهادت را از کتابهای درسی حذف کنند در داخل نیز استمرار پیدا می کنند و خود را به صورت خرده سیاست های فرهنگی نشان می دهند .

- باید دفاع مقدس و جهاد و شهادت زنده نگه داشته شوند تا نسل امروز به همان نسلی که اوج تاریخ دفاع مقدس را آفرید ، ملحق شود .

- الحاق نسل امروز به نسل دوران دفاع مقدس را ، الحاق این نسل به صالحین دانستند و افزودند : اکنون نیز همانند دهه شصت ، جوانانی را می بینیم که با اشک و اصرار به دنبال حضور در عرصه دفاع از حرم هستند و انتقال روحیه و ارزشهای دوران دفاع مقدس به نسل امروز نتیجه تلاش ها و زحمات مجموعه هایی است که برای انتقال خاطرات آن دوران فعالیت کردند .

- اگر تا پنجاه سال آینده هم برای جمع آوری حقایق و خاطرات و گنجینه های آن دوران ، کار وتلاش شود ، باز هم به انتها نخواهیم رسید .  • ۹۶/۰۳/۰۴
  • سید ابراهیم میرپورفرد