ایمان-توکل-استقامت

بیان دیدگاه های شخصی در خصوص مسائل روز

ایمان-توکل-استقامت

بیان دیدگاه های شخصی در خصوص مسائل روز

بیان دیدگاه های شخصی در خصوص مسائل اجتماعی و سیاسی

پیام های کوتاه
  • ۱۶ ارديبهشت ۹۶ , ۰۷:۰۳
    قم
آخرین مطالب
پربیننده ترین مطالب
  • ۹۶/۰۲/۱۶
    قم
محبوب ترین مطالب
آخرین نظرات
  • ۰
  • ۰

بسمه تعالی

با نگاهی به سخنان مدیران دولت یازدهم متوجه می شویم که مدیران این دولت و شخص رئیس دولت ،اصرار بر بیان مطالب غیر واقعی آنهم به صورت مکرر و گاه متضاد دارند و به نظر می رسد استراتژی آقایان این است که انقدر یک مسئله یِ کذب و غیر واقعی را تکرار کنند تا در ذهن مردم آن مطلب کذب و غیر واقعی به عنوان یک مطلب واقعی و غیر قابل خدشه جای گیرد.

یکی از بارزترین این موارد ماجرای تأسف بار برجام نافرجام می باشد که در این خصوص به بخشی از سخنانی که توسط این اقایان بیان شده اشاره می کنیم:

آقای عراقچی در تاریخ 1396/03/03 چنین بیان نموده:ترامپ تاکنون به تعهدات برجامی خود پایبند بوده.

آقای ظریف در تاریخ 1396/02/01 در پیام توئیتری خود در واکنش به اظهارات ترامپ:آمریکا تاکنون از متن و روح برجام سرپیچی کرده است.

آقای روحانی رئیس جمهور منتخب در خصوص برجام سخنان مختلفی بیان کرده از جمله مهمترین این جملات قصار:«برجام مثل افتاب تابان است» و یا در جدیدترین سخن خود بیان کرده اند:«ما توانستیم بحث پیچیده یِ هسته ای را با درایت دیپلمات هایمان حل کنیم».

در پاسخ با ذکر یک مثال به این توهمِ حل مسئله هسته ای پاسخ می دهیم .

به عنوان مثال فردی با شعار حل مسئله یِ ترافیک کلان شهرها زمام امور کشور را بدست گیرد و در یک اقدام ضربتی تمام ماشین های موجود در کلان شهرها را نابود و یا اجازه تردد را به انها ندهد و بعد اعلام نماید من مشکل ترافیک را حل کردم.

و ماجرای حل کردن بحث هسته ای در دولت یازدهم به همین صورت است بعد از 3 سال مذاکره،سانتریفوژها را بدست خودمان جمع کرده و در انبار ها قرار داده و نابود کرده ایم،سایت فردو را تعطیل کرده ایم،راکتور اراک را نابود و با سیمان قلب آن را پر کرده ایم،کیک زرد تولیدی را از کشور خارج کرده ایم ،آب سنگین اراک را از کشور خارج کرده ایم و ...و در ازای این موارد هنوز تحریمها پابرجا،نفت خام می فروشیم و پول آن در خارج از کشور بلوکه می شود و در ازای این خوش خدمتی  حالا باید اورانیوم غنی نشده را از قزاقستان گدایی کنیم و متاسفانه انها هم بگویند به خاطر مسائل پیش آمده در آمریکا نمی توانیم به شما بفروشیم.

و می بینیم دولت تدبیر و امید با نابود کردن قسمت اعظم زیر ساختهای هسته ای در واقع این مسئله را به نوعی پاک کرده و دیگر مسئله ای وجود نداشته که حل نماید و متاسفانه این مطلب کذب یعنی حل نمودن مسئله یِ پیچیده یِ هسته ای  آنقدر توسط مدیرانِ مختلف دولتِ مستقر تکرار شده ، که به نوعی در جامعه این قضیه باور پذیر شده که واقعاً این مسئله حل شده.

و در این خصوص می توان موارد بیشمار دیگری از جمله« ما کشور را از رکود خارج کردیم»،«ما سایه یِ جنگ را از کشور دور کردیم»،«ما می خواهیم جوانان نشاط داشته باشند»و ... را مثال زد .

والسلام
  • ۹۶/۰۳/۰۵
  • سید ابراهیم میرپورفرد