ایمان-توکل-استقامت

بیان دیدگاه های شخصی در خصوص مسائل روز

ایمان-توکل-استقامت

بیان دیدگاه های شخصی در خصوص مسائل روز

بیان دیدگاه های شخصی در خصوص مسائل اجتماعی و سیاسی

پیام های کوتاه
  • ۱۶ ارديبهشت ۹۶ , ۰۷:۰۳
    قم
آخرین مطالب
پربیننده ترین مطالب
  • ۹۶/۰۲/۱۶
    قم
محبوب ترین مطالب
آخرین نظرات
  • ۰
  • ۰

بسمه تعالی

- بحمدالله گلهای قرآنی از سرتاسر این بوستان بزرگی که اسمش ایران است ، دارد یکی یکی می شکفد و خودش را نشان می دهد . بذر مبارک قرآن در این  سرزمین پاشده شده ؛ این هنر انقلاب اسلامی ، این هنر نظام اسلامی است .

- اگر با قرآن انس گرفتیم ، آن وقت این فرصت و این مجال پیدا خواهد شد که صاحبان فکر از قشرهای مختلف ، بر روی نکات قرآنی تدبر کنند ، چیزهایی را از قرآن استفاده کنند ، استنباط کنند ، بفهمند و به سوالات گوناگون جواب بدهند .

- انسان ها برای ارتباط خلق شده اند ، دلها باید با هم مرتبط باشند ، به هم محبت بورزند ، به یکدیگر کمک کنند . انسانها باید مثل یک تَنِ واحد در دنیا [باشند ]؛ اصلا بشر این جوری ساخته شده ، این جوری تدبیر شده ؛ اما امروز شما نگاه کنید ببینید همه جا جنگ ، همه جا ناامنی ، همه جا ترس ، همه جا گمراهی ، همه جا دوری دلها از یکدیگر؛ خانواده ها متلاشی ؛ اختلاف طبقاتی فاحش ؛ عده ای برخوردار و بهره مند ، عده ای محروم ؛ اینها همه به خاطر این است که سؤالات زندگی درست جواب داده نشده ، غلط فهمیده شده؛ آن وقت این نظام های اقتصادی و سیاسی کج و معوج در دنیا به وجود آمده و بشریت ، مبتلا است ؛ میلیاردها انسان ، مبتلای این وضعیّتند ؛ حتی آنهایی که برخوردار هستند نیز برخوردار هستند هم مبتلایند .

- امروز یک عده انسان های نالایق سرنوشت برخی جوامع اسلامی را در دست گرفته اند مثل دولت سعودی؛ به ظاهر معتقد به قرآنند اما به محتوای آن اعتقادی ندارند ؛ قرآن می گوید «اشداء علی الکفار رحماء بینهم » [ولی] اینها « اشداء علی المؤمنین ، رحماء مع الکفار » هستند ؛ با کفار مأنوسند خیال می کنند با دادن پول می توانند صمیمیت دشمنان اسلام را جلب کنند ، [در حالی که ] صمیمیتی وجود ندارد ؛ همان طور که خودشان هم گفتند ، مثل گاو شیرده [ هستند ] ؛ شیرشان را می دوشند ، وقتی که دیگر شیر نداشتند ، ذبحشان می کنند .

- در راه ایمان قوی باشید ، صریح باشید ، ثابت قدم باشید . بنده اصرار دارم که در زمینه ذکر مبانی اسلامی ، آحاد ملت ایران و مسئولین کشور صریح باشند . صراحت لازم است . بعضی در فکر این هستند که یک دولت باید ارتباطات جهانی داشته باشد ؛ بنده هم کاملا معتقدم و تأیید می کنم اما منافاتی ندارد . می توان با صراحت مبانی و اصول را گفت و پیش رفت و توفیق هم پیدا کرد.

- خب ما به چشم خودمان دیدیم ؛ ما به چشم خودمان دیدیم که یک ملتی با دست خالی در جنگ تحمیلی پیروز شد ؛ یک ملتی با تازه کار بودن در مسائل سیاسی و بین المللی ، بر توطئه های دشمنان پیروز شد ، یک ملتی با این که در مقابلش یک جبهه ی قدرتمند مادی شکل گرفته که از پشت خنجر می زنند ، از جلو شمشیر می کشند ، هیاهو می کنند ، چهل سال هم هست مرتب توطئه هایشان خنثی می شود ؛ اینها را مگر نمی بینیم ؟ اینها همان تجربه های ما است ؛ این تجربه ها را در نظر بگیریم و بدانیم که راه پیشرفت قوی ، قدرتمندانه ، با عزت و موفق عبارت است از ارتباط با قرآن ؛ مادر همه ی این خیرات ، این کتاب عزیز الهی است که الحمد لله شما با آن آشنا هستید ، با آن اُنس دارید ، کسانی از شما آن را حافظند ، کسانی تالی وقاریند ، کسانی مستمعند ، کسانی استادند . [پس ] اصل کار ، این قرآن است .


  • ۹۶/۰۳/۰۷
  • سید ابراهیم میرپورفرد