ایمان-توکل-استقامت

بیان دیدگاه های شخصی در خصوص مسائل روز

ایمان-توکل-استقامت

بیان دیدگاه های شخصی در خصوص مسائل روز

بیان دیدگاه های شخصی در خصوص مسائل اجتماعی و سیاسی

پیام های کوتاه
  • ۱۶ ارديبهشت ۹۶ , ۰۷:۰۳
    قم
آخرین مطالب
پربیننده ترین مطالب
محبوب ترین مطالب
آخرین نظرات
  • ۰
  • ۰

-قوه قضائیه باید پرچمدار حقوق عمومی در جامعه شود و در هر زمینه ای که لازم بود،از حقوق مردم با قدرت دفاع و با متخلفان و قانون شکنان مقابله کند.

-احیا و استیفای حقوق عامه و حمایت از آزادیهای مشروع مردم از وظایف مهم قوه قضائیه است و این قوه باید پرچمدار این موضوعات باشد و با مخالفان و معارضان حقوق عمومی در هر جایگاهی،مقابله کند.

-ایشان موضوعاتی همچون مسئله انتخابات،ریزگردها و بورسیه ها را نمونه هایی از عرصه های لازم برای حمایت از حقوق مردم برشمردند و گفتند:البته در موضوع بورسیه ها،موضوع به درستی پیگیری نشد و آن کاری که باید انجام می شد ، محقق نگردید.

-پیگیری حقوقی مسائل و قضایای بین المللی را نیز بسیار مهم دانستند و تأکید کردند:قوه قضائیه باید در موضوعاتی همچون تحریم ها ، مصادره های آمریکایی ها ، تروریسم و یا حمایت از شخصیت های مظلوم دنیا همچون شیخ زکزاکی و یا حمایت از مسلمانان میانمار و کشمیر ، از جایگاه حقوقی وارد شود و نظر حمایتی و یا مخالفت خود را قاطعانه اعلام کند تا در دنیا منعکس شود.

-بازرسی ها را هر چه می توانید افزایش دهید و قوه قضائیه را از درون اصلاح کنید.

-«تشویق قضات عادل و درستکار» را مکمل «تنبیه و برخورد با متخلفان»خواندند.

-برخی مکرراً می گویند بعضی از اصول قانون اساسی معطل مانده است، اما گویا آنها ، اصل هشتم قانون اساسی را که مربوط به امر به معروف و نهی از منکر است ، جزء اصول قانون اساسی نمی دانند و به این امر واجب توجه نمی کنند.

  • ۹۶/۰۴/۱۲
  • سید ابراهیم میرپورفرد