ایمان-توکل-استقامت

بیان دیدگاه های شخصی در خصوص مسائل روز

ایمان-توکل-استقامت

بیان دیدگاه های شخصی در خصوص مسائل روز

بیان دیدگاه های شخصی در خصوص مسائل اجتماعی و سیاسی

پیام های کوتاه
  • ۱۶ ارديبهشت ۹۶ , ۰۷:۰۳
    قم
آخرین مطالب
پربیننده ترین مطالب
محبوب ترین مطالب
آخرین نظرات
  • ۱
  • ۰

باسمه تعالی

توجه :مطلب زیر در میان دست نوشته های قبلی خودم نزدیک به 27 ماه قبل به رشته تحریر در آمده است ولی منتشر نشده و به نظر این حقیر بازخوانی این مطلب  خالی از لطف نخواهد بود.در صورت امکان دوستان نظر خود را در خصوص این مطلب به اطلاع برسانند.

آیا دکتر ظریف ، وزیر خارجه ای در تراز انقلاب اسلامی است ؟

موضع گیری ها و عملکرد جناب آقای ظریف خصوصاً در چند ماه اخیر این سوال را در اذهان مردم ایجاد نموده که آیا دکتر ظریف ، ظرفیت و توانمندی لازم را در مدیریت وزارت خارجه یِ جمهوری اسلامی را دارند یا خیر؟

قبل از ورود به بحث اصلی ، باید مروری مختصر به زندگی ایشان داشته باشیم و باید متذکر شد آنچه در این مقال می آید فی نفسه در صورتی که نگاه ما به ایشان به عنوان یک شخص حقیقی باشد ایراد و نکته ضعفی محسوب نمی گردد ولی وقتی قرار باشد ایشان در جایگاه رفیع و بلند مرتبه ای به عنوان وزیر خارجه یِ جمهوری اسلامی ایران ، پاسدار مرزهای عقیدتی و سیاسی ایران اسلامی باشد مهم خواهد بود ، لذا در این صورت مراحل رشد و بالندگی ایشان باید مورد توجه جدی قرار گیرد .

ایشان در سال 1338 در خانواده ای مرفه متولد شده ، تحصیلات ابتدایی و دبیرستان خود را در دبیرستان علوی تهران گذرانده و در سال 1355 با گرفتن ویزای دانشجویی به آمریکا سفر کرده و از سال 1355 تا 1363 مدارج تحصیلی خود را در مقاطع دیپلم ،کارشناسی و کارشناسی ارشد در دانشگاه ایالتی سانفرانسیسکو ، در سال های 1361 تا 1368 مشاور سیاسی ، رایزن و کاردار نمایندگی ایران در سازمان ملل و ... را بعهده داشته است و در طول این مدت خدمات زیادی در وزارت خارجه انجام داده که همه جای تقدیر و تشکر دارد .

به هر حال قصدمان فقط بیان سوابق تحصیلی و اجرایی دکتر ظریف نمی باشد بلکه قصدمان این است که بیان نماییم جناب دکتر ظریف سه مرحله حساس انقلاب اسلامی را به طور ملموس درک نکرده اند و از فاصله دور و از قاب دوربین شبکه های تلویزیونی نظاره گر وقایع انقلاب بوده اند ، به عبارتی جناب دکتر ظریف در سال های 1355 لغایت 1357 که مردم این مرز و بوم تحت رهبری حضرت امام خمینی (ره ) و با تأسی از آموزه های اسلامی با دژخیمان پهلوی و حامیان خارجی این رژیم به خصوص آمریکا ، اسرائیل و انگلیس در حال نبرد بوده و سربازان مسلح رژیم فاسد پهلوی سنگفرش خیابان های ایران اسلامی را به خون انقلابیون رنگین می نمودند در آمریکا حضور داشته و همچنین در سالهای 1357 لغایت 1359 که ضد انقلاب و منافقین به نمایندگی جبهه استکبار جهانی خصوصا آمریکا و انگلیس ، بزرگان و فرزندان راستین انقلاب اسلامی را ترور می نمودند و با بمب گذاری های متعدد سعی در نابودی و یا انحراف انقلاب اسلامی داشتند باز ایشان در ایران نبوده اند و همچنین در سالهای 1359 تا 1367 که دشمن بعثی با چراغ سبز آمریکا و سایر دولت های فاسد شرقی و غربی و حکام مرتجع عرب ، ایران اسلامی را مورد هجمه یِ همه جانبه قرار داد و شهرهای بی دفاع ما آماج شدیدترین بمباران ها و موشک باران دشمن بعثی قرار داشت و رزمندگان سرو قامتمان توسط سلاح های شیمیایی اهدایی قدرت های فاسد جهانی خصوصا دولت آلمان و ... در جبهه ها به شهادت می رسیدند جناب دکتر ظریف در حال تحصیل در آمریکا و یا خدمت در نمایندگی ایران در آمریکا بوده اند .

لذا عملکرد ، موضع گری ، خنده ها و راه رفتن های ایشان باید مورد انتقاد بحق مردمی قرار گیرد که در طول گذشت4 دهه از انقلاب اسلامی ،از دریغ نمودن جان و مال خود برای اعتلای انقلاب اسلامی کوتاهی ننموده اند و در طی این سالها با تمام توان خود از نهال انقلاب اسلامی حراست و پاسداری نموده اند زیرا اعتقاد دارند این انقلاب ماحصل و نتیجه سالها مجاهدت مراجع ، بزرگان ، اندیشمندان ، آزادی خواهان و صدها هزار شهید و مجروح بوده است .

اگر جناب دکتر ظریف در جمع دانشجویان می گویند: « آمریکا که می تواند با یک بمب هسته ای تمام سیستم های دفاعی ایران را از کار بیندازد»

اگر جناب دکتر ظریف در هنگامی که منادیان دروغین آزادی ، به نام آزادی ، پیامبر رحمت و مهربانی را مورد هجمه قرار می دهند برخلاف عرف دیپلماتیک به قدم زدن با نماینده شیطان - نماینده کشوری که بر اساس قتل و تجاوز شکل گرفته و با استعمارو استثمار ملت ها به رشد و بالندگی مادی رسیده - اقدام می کند.

اگر جناب دکتر ظریف برخلاف مصالح جمهوری اسلامی و جهان اسلام و در هنگامه ای که قلب میلیون ها انسان مسلمان و آزاده دنیا از توهین نشریه فرانسوی به درد آمده از ژنو به سمت فرانسه ، کشوری که مهد توهین به انبیای الهی است حرکت می کند و با مدیران فاسد این کشور دیدار می نماید و در جواب چرایی این موضوع می گوید : « ما نمی توانیم قهر کنیم و باید مذاکرات ادامه پیدا کند ».

در اینجا باید ریاست جمهور و نمایندگان محترم ملت در مجلس شورای اسلامی را مورد انتقاد قرار داد که چنین بار سنگینی را بر دوش دکتر ظریف قرار داده اند  زیرا دکتر ظریف در سیستم میلیتاریستی آمریکا و در زیر شدیدترین بمباران تبلیغاتی رژیم آمریکا دوران جوانی خود را سپری نمود و در چنین سیستمی تحصیل کرده و متاسفانه علی القاعده مثل اکثر مردم آمریکا ولی به نوعی دیگر به نظر می رسد ناخواسته هیمنه و برتری پوشالی آمریکا در او شکل و قوام گرفته و به طور قطع و یقین نگاه مردمی که در ایران چهار دهه به صورت ملموس با درنده خویی های رژیم فاسد آمریکا دست و پنجه نرم کرده اند با نگاه دکتر ظریف به دشمن متفاوت خواهد بود.

در پایان چند نکته را به جناب دکتر روحانی رییس جمهور منتخب ، نمایندگان ملت در مجلس شورای اسلامی و دکتر ظریف به عنوان وزیر خارجه جمهوری اسلامی متذکر می شویم :

1- همان گونه که همگی مستحضرید انقلاب اسلامی ایران به حول و قوه یِ الهی و تحت توجهات امام عصر ارواحنا له الفدا و رهبری پیامبر گونه حضرت روح الله (ره) و در ادامه تحت مدیریت و رهبری ، رهبر انقلاب اسلامی امام خامنه ای دامت برکاته و مقاومت همراه با بصیرت مردم ایران اسلامی تاکنون مراحل مختلف انقلاب اسلامی را با تکیه به نیروهایی که در کوران انقلاب اسلامی در همین کشور و در دانشگاه های همین کشور به رشد وبالندگی رسیده اند ، پشت سر گذاشته است .

اگر جنگ تحمیلی به سرانجام مثبتی رسید با تکیه به نیروهایی بوده که در کوران جنگ تحمیلی به رشد و بالندگی رسیده اند و تقریبا قریب به تمام آنها تحصیل کرده هیچ دانشگاه غربی نبوده اند ، سرداران شهیدی چون صیاد شیرازی ، جهان آرا، باقری، علم الهدی ، کاظمی ، همت ، باکری و ... و سرداران رشیدی چون صفوی ، جعفری ، رضایی ، سلیمانی و ....

اگر صنایع موشکی ما به اوج رسیده مرهون نبوغ سرداران رشیدی چون شهید طهرانی مقدم و ... بوده است که تحصیل کرده هیچ دانشگاه غربی نبوده اند .

اگر صنایع هسته ای ما به رشد حیرت آوری رسیده ماحصل تلاش متخصصین هسته ای امثال شهید علی محمدی ، شهید شهریاری ، شهید رضایی نژاد ، شهید احمدی روشن و ... بوده است که تحصیل کرده هیچ دانشگاه غربی نبوده اند .

اگر در هوا و فضا ، پتروشیمی ، ژنتیک ، نانو  به پیشرفت های غیر قابل وصفی رسیده ایم و دشمن را به هراس انداخته ایم همه در زیر شدیدترین فشارها و تحریم های دشمن حاصل شده است .

لذا انتظار بحق از ریاست محترم جمهور و نمایندگان محترم ملت این است که وظایف خطیر و سنگین را بر دوش کسانی قرار دهند که درک صحیحی از قدرت ایران اسلامی که  برآمده از اسلام ناب محمدی صلی الله علیه و آله و تبعیت از رهبری و مدیریت داهیانه رهبر انقلاب اسلامی بوده ، داشته باشند .

هنوز ملت ما فراموش نکرده آن شیر بچه یِ رزمنده یِ  اسیر دست دژخمیان بعثی را که چگونه در آن فضای رعب آور اسارت تقاضای خبرنگار زن بی حجاب را رد نموده و برای انجام مصاحبه با زن خبرنگار شرط و شروط گذاشت ، یعنی در اوج فشار غیر قابل وصف - در شعب ابی طالب - شیر بچه رزمنده به مسئولین امروز و آینده ما درس بصیرت دینی و حفظ آرمان های انقلاب اسلامی را آموزش و گوشزد نمود .

2- جناب ظریف باید بپذیریم بدون توجه به نتایج مثبت و منفی مذاکرت به نوعی شما در این یک سال و نیم کار سنگینی انجام داده اید و الحق و الانصاف باید به شما خسته نباشید گفت زیرا در این مدت با مجموعه ای روبرو بوده اید - خصوصا 4 دولت آمریکا، انگلیس ، آلمان و فرانسه - که نمایندگان شیطان در عصر حاضرند ، وحشی ها و دزدهایی که لباس شیک و مرتب به تن دارند و واقعا فرزندان خلف همان دزدان دریایی می باشند ، دزدانی که به اتهامات واهی بیش از یک صد میلیارد دلار از پول مردم ایران را به سرقت برده اند ، دولت هایی که هر کدام در جنایت های مختلف به ملل جهان و ملت ایران سهیم و شریک بوده اند که ذکر گوشه ای از جنایات این دول استعمارگر ساعت ها وقت می خواهد از جمله توهین به پیامبرانی الهی به نام دفاع از آزادی های فردی ، تبلیغ ، حمایت و به رسمیت شناختن عمل زشت و قبیح همجنس گرایی  به نام آزادی فردی ، حمایت و راه اندازی شبکه های مبتذل و مستهجن ماهواره ای ، حمایت از رژیم جعلی و نامشروع صهیونیستی تحت لوای افسانه هلوکاست ، کشتار مردم بی دفاع فلسطین ، حمایت و دخالت مستقیم و غیر مستقیم در کشتار مردم مسلمان عراق ، سوریه ، افغانستان ، پاکستان ، میانمار ، بحرین و ... حمایت از رژیم های فاسد دنیا ، حمایت از رژیم فاسد پهلوی و راه اندازی کودتای 28 مرداد و ....

3- جناب آقای دکتر ظریف باید بپذیرند این وحشی ها انسان نمای شیک پوش  و به ظاهر متمدن زبانی جز زور نمی فهمند و باید بپذیریم آنان از مردم ایران نمی ترسند بلکه آنان از مردم ایران ، مسلمان ، شیعه ، شهادت طلب و آرمان گرایی که به دو بال امام زمان عجل الله تعالی و الفرجه و امام حسین علیه السلام مسلح هستند ، هراس دارند . آنان اگر حاضر شده اند با شما بر سر یک میز نشسته و مذاکره نمایند به علت قدرتشان نیست بلکه از روی استیصال به این امر تن در داده اند زیرا در مبارزه ای طولانی و تحریم های به زعم خود خورد کننده نتوانسته اند این ملت را به زانو درآورند و امیدوارند در میز مذاکره به اهداف شوم خود برسند ، زیرا آنان پشت سر شما ایرانی را می بینند که با تبعیت از امام خود به موشک هایی مسلح شده  که می تواند شیشه عمر این دولت های فاسد و پاشنه آشیل آنان یعنی رژیم صهیونیستی را مورد هجمه خورد کننده خود قرار دهد ، آنان می دانند ایرانی اسلامی امروز توأمان به سلاح علم و ایمان مسلح شده و در این یک سال و اندی شما دارید با میراث گران قدر به جای مانده از شهدای هسته ای با دشمن معامله می کنید ، غنی سازی 20 درصد تبدیل شده به 3 الی 5 درصد ، تبدیل و اکسید نمودن سوخت هسته ای ، به نیمه تعطیلی کشاندن مراکز هسته ای ، تن دادن به بازرسی های مکرر و فرا قانونی و ... و در مقابل دریافت چند میلیون دلار از اموال بلوکه شده ی خودمان در ازای این همه عقب نشینی در مقابل شیطان دستاورد قابل قبولی نیست .

4-جناب آقای ظریف هر چند آزمودن دشمن درنده خویی که در لباس گوسفند خود را پنهان کرده عقلانی نیست و حضرت آقا و مولایمان امام خامنه ای دامت برکاته این فرصت را برای آزمودن چند باره سراب بودن دل به لطف دشمن بستن را در اختیار شما قرار داده و امیدواریم انشاءالله مانند سایر اقشار مردم فهیم ایران اسلامی متوجه باشید مسائل هسته ای بهانه ای بیش برای فشار به جمهوری اسلامی نیست وفقط می خواهند حرکت سریع انقلاب اسلامی را کند و برای ضربه زدن به آن راه چاره ای بیندیشند و همان گونه که رهبر فرزانه ی انقلاب در دیدار با مردم آذربایجان فرمودند : « بنده عقیده ام این است که اگر حتی در مسئله ی هسته ای هم همان جور که آنها دیکته می کنند ما پیش برویم و قبول کنیم دیکته ی آنها را ، باز هم حرکت مخرب آنها و تحریم های آنها برداشته نخواهد شد ؛ انواع و اقسام مشکلات را باز هم درست می کنند ؛ چو.ن با اصل انقلاب مخالفند ».

5-در پایان از ریاست جمهور محترم و نمایندگان ملّت درخواست می نماییم مدیران و وزرایی در جمهوری اسلامی ایران در رأس امور قرار گیرند که به وعده ها و نصرت الهی نسبت به مومنین باور قلبی داشته باشند و نصایح و راه کارهای ولی امر مسلمین امام خامنه ای دامت برکاته را به عنوان یک اعتقاد قلبی بر خود فرض و واجب دانسته و پذیرا باشند و در این برهه حساس ما نه تنها به مدیرانی در حد و اندازه جمهوری اسلامی ایران بلکه به مدیرانی در تراز انقلاب اسلامی احتیاج داریم.

والسلام