ایمان-توکل-استقامت

بیان دیدگاه های شخصی در خصوص مسائل روز

ایمان-توکل-استقامت

بیان دیدگاه های شخصی در خصوص مسائل روز

بیان دیدگاه های شخصی در خصوص مسائل اجتماعی و سیاسی

پیام های کوتاه
  • ۱۶ ارديبهشت ۹۶ , ۰۷:۰۳
    قم
آخرین مطالب
پربیننده ترین مطالب
  • ۹۶/۰۲/۱۶
    قم
محبوب ترین مطالب
آخرین نظرات
  • ۰
  • ۰

بسمه تعالی

حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به اینکه «نمی خواهیم وقت جلسه ی خوب و مفید با نخبگان جوان را با پاسخگویی به رئیس جمهور آمریکا ضایع کنیم » افزودند : با وجود این ، همه باید به یک نکته ی مهم توجه کنیم و آن ، ضرورت شناخت دشمن است زیرا هر ملتی دشمنانش را نشناسد و او را دوست یا بی طرف بداند ، حتماً موردتهدید و در معرض خطر قرار خواهد گرفت .

ایشان افزودند : امیر مؤمنان در نهج البلاغه می فرمایند «خواب نمی روم و می فهمم که در اطرافم چه می گذرد» ، و ملت و مسئولان ایران نیز نباید دچار خواب گرفتگی و غفلت شوند چرا که در این صورت به ما شبیخون می زنند و غارت می شویم . 

رهبر انقلاب اسلامی ، با اشاره به پاسخ های خوب و درست مسئولان کشور به اباطیل ترامپ ، رئیس جمهور و هیأت حاکمه ی آمریکا را به علت درک نکردن تحولات ایران و منطقه ، دچار « عقب افتادگی ذهنی » خواندند و خاطر نشان کردند : آن ها می خواهند ایرانی جوان ، مؤمن ، انقلابی و پیشرفته را به 50 سال قبل بر گردانند ، البته معلوم است که این کار ، شدنی نیست اما آنها به علت عقب ماندگی از درک این واقعیت عاجزند و به همین علت دچار اشتباه محاسباتی و شکست های پی در پی از ملت ایران شده و می شوند .

رهبر انقلاب ، رژیم بسیار شرور آمریکا را به تعبیر حقیقتاً درست امام راحل ، « شیطان بزرگ » و « شیطان اکبر» خواندند و خاطر نشان کردند : نظام آمریکا ، کارگزار شبکه ی خطرناک و خبیث صهیونیسم بین الملل ، دشمن ملت های مستقل و عامل اغلب جنگ ها در منطقه و جهان است و مانند زالو درصدد مکیدن دار و ندارد ملت هاست .

ایشان با یادآوری سخنان ترامپ در مبارزات انتخاباتی مبنی بر به وجود آمدن داعش به دست آمریکا افزودند : طبیعی است که سردمداران آمریکا اکنون علیه سپاه پاسداران که اهداف خطرناک آمریکا و داعش را در منطقه سد کرده است ، نعره بکشند و سخنرانی کنند .

حضرت آیت الله خامنه ای ، خنثی شدن نقشه های آمریکا در منطقه از جمله در سوریه ، لبنان و عراق را علت دیگر عصبانیت و خشم مقامات آمریکایی برشمردند و افزودند : جمهوری اسلامی نقشه های شوم آمریکا را بر هم زده است .

رهبر انقلاب اسلامی پس از تبیین علل عصبانیت و ناامیدی آمریکایی ها به بیان هفت توصیه ی مهم به مردم ، مسئولان و فعالان سیاسی و مطبوعاتی درباره ی قضایای اخیر پرداختند .

حضرت آیت الله خامنه ای در اولین نکته تآکید کردند : همه یقین و مسلم بدانند که آمریکا این بار هم از ملت انقلابی ایران تودهنی و شکست خواهد خورد .

توصیه ی دوم رهبر انقلاب ، « پرهیز از غفلت در مقابل مکر و حیله ی آمریکا » بود .

ایشان خاطر نشان کردند : نباید بلاهت نشان دادن رئیس جمهور آمریکا ، موجب شود که از مکر و توطئه ی دشمن غافل شویم و آن را حقیر بشماریم ، بلکه باید همه با تدبیر و هوشیاری و آمادگی کامل در صحنه باشیم .

حضرت آیت الله خامنه ای افزودند : البته جنگ نظامی اتفاق نمی افتد اما مسائلی هست که اهمیتش از جنگ کمتر نیست ، بنابراین باید پیش بینی کنیم و مراقب باشیم .

رهبر انقلاب در توصیه ی سوم ، به دشمنی آمریکا با عناصر قدرت ایران اشاره و تأکید کردند : برعکس دشمن ، همه باید این عناصر را تقویت کنیم .

ایشان علم و قدرت دفاعی را از جمله عناصر اصلی قدرت ملت ایران خواندند و افزودند : توان موشکی باید به کوری چشم دشمن هر روز افزایش یابد .

حضرت آیت الله خامنه ای اقتصاد را از دیگر عناصر قدرت ایران برشمردند و تأکید کردند :باید به کاهش وابستگی و افزایش قدرت درون زای اقتصاد ی اهتمام جدی کرد. 

رهبر انقلاب در همین زمینه یادآور  شدند : بارها گفته ایم که با سرمایه گذاری خارجی از جمله غربی ها مشکلی نداریم امام نباید اقتصاد کشور به ستونی متکی باشد که با نعره ی شخصی مثل ترامپ بلرزد .پ

ایشان افزودند : اقتصاد ایران باید به « ستون توان و ظرفیت داخلی » تکیه کند . سیاست های اعلام شده ی اقتصاد مقاومتی ، پیگیری و اجرا شود .

« بی اعتنایی به القائات دشمن » ، چهارمین توصیه ی مهم رهبر انقلاب درباره ی قضایای اخیر است .

حضرت آیت الله خامنه ای گفتند : در برجام دشمن القا می کرد اگر توافق حاصل شود دشمنی ها برطرف می شود، توافق کردیم اما دشمنی ها بیشتر هم شد . 

ایشان تأکید کردند : امروز هم نباید مطالبی مطرح شود که اگر مثلاً در فلان قضیه توافق نکردیم چنین و چنان می شود ، این از القائات مورد نظر دشمن است و ما باید بی اعتنا به این القائات ، مصالح خودمان را خودمان بفهمیم و آن را از دشمن نشنویم . 

پنجمین توصیه ی رهبر انقلاب اسلامی یعنی افزایش قدرت دفاعی ، بر تجربه ی دفاع مقدس متکی بود . 

ایشان خاطر نشان کردند : در آن سالها که تهران زیر موشک باران صدام و حامیان غربی اش بی دفاع بود ، جوانان کشور برای حل این معضل از صفر شروع کردند و به تدریج به چنان توانایی دست یافتند که دشمن وقتی توانایی مقابله به مثل ما را دید ، متوقف شد .

حضرت آیت الله خامنه ای تأکید کردند : اکنون نیز باید توان دفاعی کشورمان را افزایش دهیم تا دشمنان گستاخ و جری نشوند و  به حمله و دست از پا خطا کردن ، تشویق نگردند .

رهبر انقلاب در توصیه ی بعدی به موضوع رفتار اروپایی ها در مسئله ی اخیر پرداختند .

ایشان گفتند : اروپایی ها با درک اینکه برجام به نفع آنها و آمریکایی هاست ، با سخنان رئیس جمهور آمریکا درباره ی پاره کردن برجام مخالفت کردند که این موضع گیری خوب است اما کافی نیست .

رهبر انقلاب گفتند : تا طرف مقابل ، برجام را پاره نکند ، ما آن را پاره نمی کنیم ، اما اگر برجام را پاره کنند ما آن را ریزریز می کنیم .

- ایشان در ادامه فرمودند : آنها یی که موشک و سلاح اتمی دارند ملت ایران را از داشتن موشک 2 یا 3 هزار کیلومتری نهی می کنند ، این موضوع و دیگر مسائل مربوط به ایران به شما چه ربطی دارد ؟  • ۹۶/۰۷/۲۶
  • سید ابراهیم میرپورفرد

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی