ایمان-توکل-استقامت

بیان دیدگاه های شخصی در خصوص مسائل روز

ایمان-توکل-استقامت

بیان دیدگاه های شخصی در خصوص مسائل روز

بیان دیدگاه های شخصی در خصوص مسائل اجتماعی و سیاسی

پیام های کوتاه
  • ۱۶ ارديبهشت ۹۶ , ۰۷:۰۳
    قم
آخرین مطالب
پربیننده ترین مطالب
  • ۹۶/۰۲/۱۶
    قم
محبوب ترین مطالب
آخرین نظرات
  • ۰
  • ۰

بسمه تعالی

حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به اینکه «نمی خواهیم وقت جلسه ی خوب و مفید با نخبگان جوان را با پاسخگویی به رئیس جمهور آمریکا ضایع کنیم » افزودند : با وجود این ، همه باید به یک نکته ی مهم توجه کنیم و آن ، ضرورت شناخت دشمن است زیرا هر ملتی دشمنانش را نشناسد و او را دوست یا بی طرف بداند ، حتماً موردتهدید و در معرض خطر قرار خواهد گرفت .

ایشان افزودند : امیر مؤمنان در نهج البلاغه می فرمایند «خواب نمی روم و می فهمم که در اطرافم چه می گذرد» ، و ملت و مسئولان ایران نیز نباید دچار خواب گرفتگی و غفلت شوند چرا که در این صورت به ما شبیخون می زنند و غارت می شویم . 

رهبر انقلاب اسلامی ، با اشاره به پاسخ های خوب و درست مسئولان کشور به اباطیل ترامپ ، رئیس جمهور و هیأت حاکمه ی آمریکا را به علت درک نکردن تحولات ایران و منطقه ، دچار « عقب افتادگی ذهنی » خواندند و خاطر نشان کردند : آن ها می خواهند ایرانی جوان ، مؤمن ، انقلابی و پیشرفته را به 50 سال قبل بر گردانند ، البته معلوم است که این کار ، شدنی نیست اما آنها به علت عقب ماندگی از درک این واقعیت عاجزند و به همین علت دچار اشتباه محاسباتی و شکست های پی در پی از ملت ایران شده و می شوند .

رهبر انقلاب ، رژیم بسیار شرور آمریکا را به تعبیر حقیقتاً درست امام راحل ، « شیطان بزرگ » و « شیطان اکبر» خواندند و خاطر نشان کردند : نظام آمریکا ، کارگزار شبکه ی خطرناک و خبیث صهیونیسم بین الملل ، دشمن ملت های مستقل و عامل اغلب جنگ ها در منطقه و جهان است و مانند زالو درصدد مکیدن دار و ندارد ملت هاست .

ایشان با یادآوری سخنان ترامپ در مبارزات انتخاباتی مبنی بر به وجود آمدن داعش به دست آمریکا افزودند : طبیعی است که سردمداران آمریکا اکنون علیه سپاه پاسداران که اهداف خطرناک آمریکا و داعش را در منطقه سد کرده است ، نعره بکشند و سخنرانی کنند .

حضرت آیت الله خامنه ای ، خنثی شدن نقشه های آمریکا در منطقه از جمله در سوریه ، لبنان و عراق را علت دیگر عصبانیت و خشم مقامات آمریکایی برشمردند و افزودند : جمهوری اسلامی نقشه های شوم آمریکا را بر هم زده است .

رهبر انقلاب اسلامی پس از تبیین علل عصبانیت و ناامیدی آمریکایی ها به بیان هفت توصیه ی مهم به مردم ، مسئولان و فعالان سیاسی و مطبوعاتی درباره ی قضایای اخیر پرداختند .

حضرت آیت الله خامنه ای در اولین نکته تآکید کردند : همه یقین و مسلم بدانند که آمریکا این بار هم از ملت انقلابی ایران تودهنی و شکست خواهد خورد .

توصیه ی دوم رهبر انقلاب ، « پرهیز از غفلت در مقابل مکر و حیله ی آمریکا » بود .

ایشان خاطر نشان کردند : نباید بلاهت نشان دادن رئیس جمهور آمریکا ، موجب شود که از مکر و توطئه ی دشمن غافل شویم و آن را حقیر بشماریم ، بلکه باید همه با تدبیر و هوشیاری و آمادگی کامل در صحنه باشیم .

حضرت آیت الله خامنه ای افزودند : البته جنگ نظامی اتفاق نمی افتد اما مسائلی هست که اهمیتش از جنگ کمتر نیست ، بنابراین باید پیش بینی کنیم و مراقب باشیم .

رهبر انقلاب در توصیه ی سوم ، به دشمنی آمریکا با عناصر قدرت ایران اشاره و تأکید کردند : برعکس دشمن ، همه باید این عناصر را تقویت کنیم .

ایشان علم و قدرت دفاعی را از جمله عناصر اصلی قدرت ملت ایران خواندند و افزودند : توان موشکی باید به کوری چشم دشمن هر روز افزایش یابد .

حضرت آیت الله خامنه ای اقتصاد را از دیگر عناصر قدرت ایران برشمردند و تأکید کردند :باید به کاهش وابستگی و افزایش قدرت درون زای اقتصاد ی اهتمام جدی کرد. 

رهبر انقلاب در همین زمینه یادآور  شدند : بارها گفته ایم که با سرمایه گذاری خارجی از جمله غربی ها مشکلی نداریم امام نباید اقتصاد کشور به ستونی متکی باشد که با نعره ی شخصی مثل ترامپ بلرزد .پ

ایشان افزودند : اقتصاد ایران باید به « ستون توان و ظرفیت داخلی » تکیه کند . سیاست های اعلام شده ی اقتصاد مقاومتی ، پیگیری و اجرا شود .

« بی اعتنایی به القائات دشمن » ، چهارمین توصیه ی مهم رهبر انقلاب درباره ی قضایای اخیر است .

حضرت آیت الله خامنه ای گفتند : در برجام دشمن القا می کرد اگر توافق حاصل شود دشمنی ها برطرف می شود، توافق کردیم اما دشمنی ها بیشتر هم شد . 

ایشان تأکید کردند : امروز هم نباید مطالبی مطرح شود که اگر مثلاً در فلان قضیه توافق نکردیم چنین و چنان می شود ، این از القائات مورد نظر دشمن است و ما باید بی اعتنا به این القائات ، مصالح خودمان را خودمان بفهمیم و آن را از دشمن نشنویم . 

پنجمین توصیه ی رهبر انقلاب اسلامی یعنی افزایش قدرت دفاعی ، بر تجربه ی دفاع مقدس متکی بود . 

ایشان خاطر نشان کردند : در آن سالها که تهران زیر موشک باران صدام و حامیان غربی اش بی دفاع بود ، جوانان کشور برای حل این معضل از صفر شروع کردند و به تدریج به چنان توانایی دست یافتند که دشمن وقتی توانایی مقابله به مثل ما را دید ، متوقف شد .

حضرت آیت الله خامنه ای تأکید کردند : اکنون نیز باید توان دفاعی کشورمان را افزایش دهیم تا دشمنان گستاخ و جری نشوند و  به حمله و دست از پا خطا کردن ، تشویق نگردند .

رهبر انقلاب در توصیه ی بعدی به موضوع رفتار اروپایی ها در مسئله ی اخیر پرداختند .

ایشان گفتند : اروپایی ها با درک اینکه برجام به نفع آنها و آمریکایی هاست ، با سخنان رئیس جمهور آمریکا درباره ی پاره کردن برجام مخالفت کردند که این موضع گیری خوب است اما کافی نیست .

رهبر انقلاب گفتند : تا طرف مقابل ، برجام را پاره نکند ، ما آن را پاره نمی کنیم ، اما اگر برجام را پاره کنند ما آن را ریزریز می کنیم .

- ایشان در ادامه فرمودند : آنها یی که موشک و سلاح اتمی دارند ملت ایران را از داشتن موشک 2 یا 3 هزار کیلومتری نهی می کنند ، این موضوع و دیگر مسائل مربوط به ایران به شما چه ربطی دارد ؟  • ۹۶/۰۷/۲۶
  • سید ابراهیم میرپورفرد