ایمان-توکل-استقامت

بیان دیدگاه های شخصی در خصوص مسائل روز

ایمان-توکل-استقامت

بیان دیدگاه های شخصی در خصوص مسائل روز

بیان دیدگاه های شخصی در خصوص مسائل اجتماعی و سیاسی

پیام های کوتاه
 • ۱۶ ارديبهشت ۹۶ , ۰۷:۰۳
  قم
آخرین مطالب
پربیننده ترین مطالب
محبوب ترین مطالب
آخرین نظرات

۳۴ مطلب در خرداد ۱۳۹۶ ثبت شده است

 • ۰
 • ۰ • سید ابراهیم میرپورفرد
 • ۰
 • ۰

بسمه تعالی

آقایانی که در میز مذاکره با دشمنان انقلاب اسلامی تمام داشته های هسته ای را در مقابل دشمنان به امید زندگی بهتر و  رفع مشکلات به صورت داوطلبانه نابود ساختید حالا در مقابل شیطان بزرگ که سر مست از پیروزی در مذاکرات است و به قول معروف خرش از پل گذشته و به ساده لوحی ما می خندد چه می خواهید بکنید؟

شمایی که قسمت اعظم سانتریفوژها را جمع و یا به نوعی نابود ساختید ؛حال در مقابل بد عهدی های مکرر آمریکا چه می خواهید انجام بدهید ؛مثل جناب آقای ظریف با آقای جان کری وزیر خارجه ی دولت قبل آمریکا جلسه بگذارید یا می خواهید با نامه نوشتن به خانم موگرینی و آقای آمانو خواستار  جمع آوری سانتریفوژهای آمریکا بشوید.

شمایی که اورانیوم های غنی شده 20 درصد را از کشور خارج کردید حالا احتمالاً می خواهید  به آمانو دستور دهید اورانیوم های غنی شده را از آمریکا خارج کند.

شمایی که راکتور اراک را با بتن پر کردید حتماً می خواهید به خانم موگرینی و آمانو نامه بنویسید و بگویید راکتورهای هسته ای آمریکا را با بتن پر کنند.

شمایی که آب سنگین را از کشور خارج کردید حتماً می خواهید با نامه نوشتن به خانم موگرینی و آمانو خواستار برگشت آب سنگین به کشور شوید.

شمایی که با نصب دوربین در تمام مراکز هسته ای ؛ هر حرکت خود را در اختیار دشمن قرار داده اید حتماً می خواهید با نامه نوشتن به خانم موگرینی و آمانو درخواست نمایید در مراکز هسته ای و تولید بمب های هسته ای آمریکا دوربین کار گذاشته شود.

جناب آقای لاریجانی شمایی که با مدیریت انقلابی و در اقدامی ضربتی ،برجامِ نافرجام را در بیست دقیقه در مجلس تصویب کردید در مقابل تقض مکرر برجام و ادامه تحریمها چه جوابی به ملت دارید؟

همه آنهایی که در طول مذاکرات انتقاد دلسوزان نظام را بر نمی تافتید و آنها را متهم به همصدایی با رژیم صهیونیستی می کردید و هر صدای منتقدی را با توهین در گلو خفه می کردید ؛حالا کجایید آیا جوابی برای ملّت دارید؟

جناب آقایان ظریف ،صالحی،عراقچی،بعیدی نژاد و ... که هر روز از محاسن برجام سخن می گفتید و از خسارتهای تأخیر در تصویب برجام سخن می گفتید،ایا برای این روزها فکری کرده بودید؟

والسلام


 • سید ابراهیم میرپورفرد
 • ۰
 • ۰

بسمه تعالی

سال 1392 تبلیغات انتخاباتی تیم آقای روحانی برای بدست گرفتن قدرت اجرایی با وعده یِ رفع تحریم،حل مشکلات اقتصادی،تعامل با جامعه جهانی-از دید آقایان آمریکا ،انگلیس و چند قدرت دیگر-و مذاکرات مستقیم با کدخدای جهان و ...،به هر صورت بخشی از ملّت به این شعارها اطمینان و در نهایت جناب آقای روحانی کلید دار پاستور شد.

آقایانی که مدتها جناب آقای دکتر جلیلی را متهم به ناتوانی در مذاکرات هسته ای دانسته و تنها هنر ایشان را خواندن بیانیه در طول مذاکرات می دانستند،زمام امور را بدست گرفته و جناب آقای ظریف و تیم همراه ایشان با مدیریت جناب آقای روحانی رئیس جمهور منتخب وارد مذاکرات شدند ولی خوشبختانه دستان این آقایان پُر بود از اهرم های قدرتمندی که جمهوری اسلامی ایران در طول مذاکرات جناب آقای دکتر جلیلی به آن دست یافته بود و همین عوامل قدرت، دشمن را به میز مذاکره کشانده بود.

از جمله این اهرم های قدرت می توان به دست یابی ایران اسلامی به توانایی غنی سازی 20 درصد بومی شده در ایران،راه اندازی سایت هسته ای فردو،تولید انبوه کیک زرد،تولید انواع سانتریفوژهای پیشرفته توسط دانشمندان جوان هسته ای،پرتاب موشک های ماهواره بر توسط متخصصان جوان ایرانی،پیشرفت های خیره کننده علمی و ... را نام برد و حال با این داشته های ذی قیمت جناب آقای ظریف با مدیریت رئیس جمهور وارد مذاکرات شدند به امید رفع تحریمها و بهبود سریع اقتصادی با برگرداندن پول های بلوکه شده ایران و تعامل با کشورهای غربی ولی متاسفانه برای تحقق این رویاهایی که به واقعیت بدل نشد ؛دقت را فدای سرعت کردند چون مذاکرات طول کشیده بود و دولتی که تمام تخم مرغهای خود را در سبد مذاکراه گذاشته بود فقط به دنبال بستن قرار دادی بود برای اغنا افکار عمومی داخل ایران و دشمن هم به این امر واقف شده بود و لذا تیم مذاکره کننده دیگر بیانیه نمی خواند بلکه به سرعت انشاء می نوشت و این نوشته ها را آنچنان با سرعت در کشور اجرا می نمود که دشمنان را هم متعجب ساخته بود و فریاد دلسوزان انقلاب اسلامی هم به جایی نمی رسید و دولتمردان دولت خود خوانده یِ تدبیر و امید با الفاظی چون کاسبان تحریم و ... این منتقدان را می نواختند و هر چه منتقدین فریاد می زدند در قبال نابودی زیر ساختهای هسته ای،پر کردن قلب راکتور اراک ،خروج کیک زرد از ایران،خارج کردن آب سنگین اراک ما به ازای لازم را از دشمن بگیرید گوش شنوایی در میان دولتمردان دولت یازدهم وجود نداشت.

ولی دشمن غدار و کینه جو که حتی بدون شلیک یک گلوله به قسمت عمده ای از خواسته های نا حق خود رسیده بود،شروع به خلف وعده نمود و هر روز برنامه ای جدید بر علیه ایران تدارک می بیند از تحریمهای جدید و چند باره بر علیه شخصیت ها و شرکت های داخلی و خارجی تا سنگ اندازی در معاملات بانکی و ...

هر چند با کمال تاسف شاهدیم تقریباً قسمت عمده ای از داشته های نقد به ارث رسیده از دولت های قبل در معامله ای نسیه  با دشمنان انقلاب اسلامی از دستمان خارج شده ولی امیدواریم جهت حرکت تیم مذاکره کننده تغییر کند و باید به جناب آقای ظریف گفت نامه نوشتن به موگرینی حلال مشکلات نخواهد بود ،جناب آقای ظریف در هیچ زمانی تاکنون دیده نشده دشمنی غدار و کینه جو به حکومتی مستقل برای پیشرفت و بالندگی کمک کند،جناب آقای ظریف نمی توان از دشمنی که با تمام توان برای نابودی جمهوری اسلامی کمر همت بسته جز این خلف وعده ها انتظاری داشت و اگر غیر از این انتظاری داشت به واقع سرابی بیش نخواهد بود.

جناب آقای ظریف  برای برون رفت از این دور باطلی که دشمنان برایمان تدارک دیده اند تنها و تنها باید به خودمان تکیه کنیم ؛ سخن امام راحل که بیان می نمود :«ما می توانیم» را پس از چند سال فراموشی دوباره زنده نماییم  و به توانمندیهای نسل جوان ایرانی ایمان بیاوریم ،دانشمندان جوان را در صنعت هوا و فضا فعال کنیم، دوباره دانشمندان صنعت هسته ای را وارد میدان نموده و به احیای دوباره یِ صنعت هسته ای اقدام کنیم ؛چون هرگونه عقب نشینی در مقابل دشمن نه تنها از دشمنیِ دشمنان نخواهد کاست بلکه دشمن را برای طراحی دشمنی های جدید و وادار نمودن ایران اسلامی به عقب نشینی های بیشتر مصمم تر خواهد ساخت.

والسلام • سید ابراهیم میرپورفرد
 • ۰
 • ۰

بسمه تعالی

(وصیت امام علی علیه السلام به فرزندانش امام حسن و امام حسین علیهم السلام در بستر شهادت پس از ضربت ابن ملجم که لعنت خدا بر او باد در رمضان سال 40 هجری در شهر کوفه)

شما را به ترس از خدا سفارش می کنم،به دنیا پرستی روی نیاورید،گر چه به سراغ شما آید و بر آنچه از دنیا از دست می دهید اندوهناک مباشید؛ حق را بگویید و برای پاداش الهی عمل کنید و دشمن ستمگر و یاور ستمدیده باشید.

شما را و تمام فرزندان و خاندانم را و کسانی را که این وصیّت به آنان می رسد،به ترس از خدا و نظم در امور زندگی و ایجاد صلح و آشتی در میانتان سفارش می کنم، زیرا من از جدِّ شما پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم شنیدم که می فرمود:

«اصلاح دادن بین مردم از نماز و روزه یِ یکسال برتر است»

خدا را!خدا را!درباره یِ یتیمان،نکند آنان گاهی سیر و گاه گرسنه بمانند و حقوقشان ضایع گردد!

خدا را!خدا را!درباره یِ همسایگان ،حقوقشان را رعایت کنید که وصیت پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم شماست،(ایشان) همواره به خوشرفتاری با همسایگان سفارش می کرد تا آنجا که گمان بردیم برای آنان ارثی معیّن خواهد کرد.

خدا را!خدا را!درباره یِ قرآن،مبادا دیگران در عمل کردن به دستوراتش از شما پیشی بگیرند.

خدا را!خدا را! درباره یِ نماز،چرا که ستون دین شماست.

خدا را!خدا را! درباره یِ خانه خدا،تا هستید آن را خالی مگذارید،زیرا اگر کعبه خلوت شود،مهلت داده نمی شوید.

خدا را!خدا را!درباره یِ جهاد با اموال و جانها و زبان های خویش در راه خدا.

بر شما باد به پیوستن با یکدیگر و بخشش همدیگر،مبادا از هم روی گردانید و پیوند دوستی را از بین ببرید.امر به معروف و نهی از منکر را ترک نکنید که بدهای شما بر شما مسلّط می گردند،آنگاه هر چه خدا را بخوانید جواب ندهد!

(سپس فرمود)

ای فرزندان عبدالمطّلب:مبادا پس از من دست به خون مسلمین فرو برید و بگویید،امیر مؤمنان کشته شد،بدانید جز کشنده یِ من کسی دیگر نباید کشته شود.درست بنگرید!اگر من از ضربت او مُردم،او را تنها یک ضربت بزنید و دست و پا و دیگر اعضایِ او را مبُرید، من از رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم شنیدم که فرمود:«بپرهیزید از بریدن اعضایِ مُرده،هر چند سگ دیوانه باشد».

 • سید ابراهیم میرپورفرد
 • ۰
 • ۰

بسمه تعالی

نباید با تقسیم کردن مردم،کار بزرگ ملّت در انتخابات را خراب کرد.

-مردم در انتخابات به هر کسی رأی دادند،همه یک کار مشترک انجام دادند؛این کار مشترک اظهار اعتماد به نظام اسلامی برای انتخاب مسئول اجرایی کشور بود؛این خیلی با ارزش است.از لابلای این کار مشترک حرفهایی در نیاوریم جوریکه اصل این حرکت را ضایع کنیم. 

- اگر بخواهیم کشور را درست اداره کنیم و فرصت و تهدید ها را مدیریت کنیم و از سرمایه های ملی و ظرفیت های کشور بهره ببریم و راه را از بیراه تشخیص دهیم ، احتیاج است ملاک تصمیم گیری را درست انتخاب کنیم . ملاک تصمیم گیری ، تأمین منافع ملی است . منافع ملی آن وقتی واقعاً منافع ملی هستند که با هویت ملی و انقلابی ملت ایران در تضاد نباشند .

- اخیراً در حرف های آمریکا علیه ما ، مسئله « بی ثبات سازی منطقه » یک عنوانی شده است . اولاً این منطقه به شما چه ربطی دارد؟ ثانیاً بی ثبات کننده این منطقه شمایید . آمریکا و عمال آمریکا منطقه را بی ثبات کرده اند ؛ داعش را چه کسی به وجود آورد و تقویت کرد ؟ ادعای اعتلاف علیه داعش هم دروغ است . بله ، اینها  با کنترل نشدگی داعش مخالفند اما داعش کنترل شده ای که دست خودشان باشد ، این را می خواهند .

- با اشاره به قضیه ی « برجام» گفتند : به مسئولانی که پیگیر این مسئله بودند اعتماد داشتیم و داریم چرا که آنها را خودی و مؤمن می دانیم اما در همین ماجرا در مواردی به علت اعتماد به حرف طرف مقابل از مسائلی صرف نظر کردیم یا اهتمام لازم را به خرج ندادیم که در نتیجه خلاهایی باقی ماند که دشمن در حال استفاده از آنهاست .

- « هیأت نظارت بر برجام » را به دقت و اجرای کامل وظایف خود فراخواندند و افزودند : در پذیرش برجام، شرایط صریحی را به صورت مکتوب مشخص کرده ایم که هیأت نظارت بر برجام باید مراقبت کند تا این شرایط به دقت رعایت شود .

- وقتی دشمن با وقاحت در مقابل شما ایستاده است ، هر نوع کوتاهیِ شما را حمل بر ضعف و ناچاری می کند و گستاخ تر می شود ، بنابراین باید کاملاً مراقب بود.

- بدیهی است که آمریکا برای حذف عناصر اقتدار ایران از سپاه و نیروی قدس بدش بیاید و شرط و شروط بگذارد که مثلا سپاه نباشد ، بسیج دخالت نکند ، در مسائل منطقه ای این طور رفتار کنید و امثال این حرف ها ، اما همه مسئولان باید برعکس دشمن ، عناصر اقتدار  وعزت ایران یعنی نیروهای مسلح ، سپاه ، بسیج و همه عناصر مؤمن و انقلابی را تفویت کند .

- رئیس جمهور محترم در سخنانشان مواردی را گفتند که « باید بشود» اما مخاطب و مجری عمده این موارد ، خود ایشان و تیم کاری دولت هستند .

- ایشان « دوقطبی شدن کشور» و « دودستگی مردم » را تجربه ای خطرناک دانستند و افزودند : در سال 59 ، رئیس جمهور وقت جامعه را دو قطبی ، و مردم را به دو دسته مخالف و موافق تقسیم کرد که نباید این تجربه تکرار شود .

 • سید ابراهیم میرپورفرد
 • ۰
 • ۰

بسمه تعالی

-شاعران به «منظومه سازی» از موضوعات و همچنین سرودن در رشته «هجو» از برخی مسائل عجیب دنیای امروز اهتمام کنند.

-پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله به یکی از شاعران از صحابه خود دستور دادند که مشرکان را هجو کند و امروز نیز مواردی همچون رقص شمشیر جاهلیت مدرن در کنار جاهلیت قبیلگی با قرار گرفتن دولت عربستان سعودی در کمسیون حقوق بشر سازمان ملل از مسائلی است که بجد جای هجو دارد.

-حوادث سوریه و مدافعان حرم و قضایای مهم عراق در خور سرودن صدها و هزاران شعر است.

-بسیاری از مردم از اینکه آمریکاییها در عراق چه هدفی داشتند و چگونه سرشان به سنگ خورد اطلاع ندارند؛اما این قضیه ،بسیار مهم و نیازمند تبیین است که چگونه «عراق صدام» به «عراق شهید حکیم»تبدیل شد.


 • سید ابراهیم میرپورفرد
 • ۰
 • ۰

بسمه تعالی

از ابتدایی پیروزی انقلاب اسلامی تفکری در کشور وجود داشته که کلید حل مشکلات کشور را در تعامل با دشمنان انقلاب اسلامی جستجو می کرده است که به تناسب در دوره های مختلف ریاست جمهوری امکان ظهور و بروز بیشتر و کمتری داشته.

متاسفانه از ابتدای استقرار دولت یازدهم این طرز تفکر امکان بروز و ظهور پر رنگی پیدا نمود و دولت مستقر در رویکردی واپس گرایانه تمام توان خود را  بر این امر متمرکز نمود و همگی شاهد بودیم بر خلاف نظرات و نصایح صریح رهبر انقلاب اسلامی ؛دولت مستقر با هماهنگی کامل با رئیس مجلس شورای اسلامی زمینه یِ قبولی و در نهایت امضاء توافق برجام را اجرا نمود و بدون گرفتن ما به ازای لازم از دشمنان انقلاب اسلامی یکطرفه و داوطلبانه قسمت عمده ای از زیر ساختهای هسته ای را نابود نمود و در ادامه با نابودی قلب راکتور اراک ، 4 سال توقف پرتاب موشکهای ماهواره بر ، امضاء سند خفت بار 2030 و بستن قرار دادهای محرمانه با هم پیمانان آمریکا از قبیل فرانسه سعی نمود تا زمینه ی بر طرف کردن چالش ها با دشمنان انقلاب اسلامی را مهیا نماید ولی نه تنها این عقب نشینی های مکرر برای ایران اسلامی نتایج درخوری نداشته بلکه دشمن کینه توز این عقب نشینی های مکرر را نشانه یِ استیصال دولت مستقر دانسته و همانگونه که همگی شاهد بوده و هستیم دولت آمریکا هر روز تحریم جدیدی بر علیه افراد و شرکت های مرتبط با ایران را اعمال نموده و این داستانِ خلف وعده دشمنان سلسله وار ادامه دارد و کار به جایی رسیده که آمریکا با حمایت آشکار از مزدوران داعش به ناامن نمودن ایران اسلامی  مبادرت نموده و مردان دیپلماسی ایران هم تنها می توانند به موگرینی نامه بنویسند و در مقابل این خلف وعده های دشمنان اعتراض نمایند و مصداق این سخن شوند که :«خود کرده را تدبیر نیست » .

 در پایان امیدواریم خون شهدای مظلوم تروریستی تهران( پاسداران قهرمان و مردم عادی ) سازشکاران را از خوابِ غفلتِ دل به امید واهی به دشمن بستن را بیدار نماید. • سید ابراهیم میرپورفرد
 • ۰
 • ۰


بسمه تعالی

متن پیام رهبر انقلاب اسلامی به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب حجت الاسلام و المسلمین آقای حاج سید احمد علم الهدی دامت برکاته

درگذشت بانوی مؤمن و صبور،همسر گرامی را به جناب عالی و فرزندان محترم و دیگر بازماندگان گرامی تسلیت عرض میکنم و رحمت و رضوان الهی را برای آن مرحومه و صبز و اجر وافز برای همه بازماندگان ایشان مسئلت می نمایم.

والسلام علیکم و رحمةالله

سید علی خامنه ای


22 خرداد ماه 1396


 • سید ابراهیم میرپورفرد
 • ۰
 • ۰
پیکر شهید حجت الاسلام سید مهدى تقوى که در حادثه تروریستى مجلس به فیض شهادت رسیده بود امروز پس از اتمام نماز جمعه توسط مردم روزه دار قم از مصلى تا میدان روح الله تشییع و سپس پیکر شهید براى تدفین به گلزار شهدا انتقال یافت.
 • سید ابراهیم میرپورفرد
 • ۰
 • ۰

عاشقان واقعی

بسمه تعالی

تصویر دلیر مردانی که به عشق سربلندی اسلام و امنیت ایران اسلامی در صدها کیلومتر دورتر از ایران اسلامی، برای دفاع از آرمانهای انقلاب اسلامی در مقابل فریب خوردگان جبهه یِ آمریکا و رژیم صهیونیستی از بذل جان خود دریغ ننمودند.

به روح این دلیر مردان ؛که امنیت امروز ایران اسلامی مدیون آنان است درود می فرستیم و برای شادی روح این دلاور مردان از هر سرزمینی ایرانی،افغانی،عراقی،لبنانی،پاکستانی و...با ذکر صلوات بر محمد و آل محمد (ص) فاتحه ای می فرستیم


شهید علی عابدینی اهل فریدون کنارشهید حسین مشتاقی اهل نکاءشهید سید جواد اسدی اهل ساریشهید محمد بلباسی اهل قائم شهر

 • سید ابراهیم میرپورفرد