ایمان-توکل-استقامت

بیان دیدگاه های شخصی در خصوص مسائل روز

ایمان-توکل-استقامت

بیان دیدگاه های شخصی در خصوص مسائل روز

بیان دیدگاه های شخصی در خصوص مسائل اجتماعی و سیاسی

پیام های کوتاه
  • ۱۶ ارديبهشت ۹۶ , ۰۷:۰۳
    قم
آخرین مطالب
پربیننده ترین مطالب
  • ۹۶/۰۲/۱۶
    قم
محبوب ترین مطالب
آخرین نظرات
  • ۰
  • ۰

بسمه تعالی

نباید با تقسیم کردن مردم،کار بزرگ ملّت در انتخابات را خراب کرد.

-مردم در انتخابات به هر کسی رأی دادند،همه یک کار مشترک انجام دادند؛این کار مشترک اظهار اعتماد به نظام اسلامی برای انتخاب مسئول اجرایی کشور بود؛این خیلی با ارزش است.از لابلای این کار مشترک حرفهایی در نیاوریم جوریکه اصل این حرکت را ضایع کنیم. 

- اگر بخواهیم کشور را درست اداره کنیم و فرصت و تهدید ها را مدیریت کنیم و از سرمایه های ملی و ظرفیت های کشور بهره ببریم و راه را از بیراه تشخیص دهیم ، احتیاج است ملاک تصمیم گیری را درست انتخاب کنیم . ملاک تصمیم گیری ، تأمین منافع ملی است . منافع ملی آن وقتی واقعاً منافع ملی هستند که با هویت ملی و انقلابی ملت ایران در تضاد نباشند .

- اخیراً در حرف های آمریکا علیه ما ، مسئله « بی ثبات سازی منطقه » یک عنوانی شده است . اولاً این منطقه به شما چه ربطی دارد؟ ثانیاً بی ثبات کننده این منطقه شمایید . آمریکا و عمال آمریکا منطقه را بی ثبات کرده اند ؛ داعش را چه کسی به وجود آورد و تقویت کرد ؟ ادعای اعتلاف علیه داعش هم دروغ است . بله ، اینها  با کنترل نشدگی داعش مخالفند اما داعش کنترل شده ای که دست خودشان باشد ، این را می خواهند .

- با اشاره به قضیه ی « برجام» گفتند : به مسئولانی که پیگیر این مسئله بودند اعتماد داشتیم و داریم چرا که آنها را خودی و مؤمن می دانیم اما در همین ماجرا در مواردی به علت اعتماد به حرف طرف مقابل از مسائلی صرف نظر کردیم یا اهتمام لازم را به خرج ندادیم که در نتیجه خلاهایی باقی ماند که دشمن در حال استفاده از آنهاست .

- « هیأت نظارت بر برجام » را به دقت و اجرای کامل وظایف خود فراخواندند و افزودند : در پذیرش برجام، شرایط صریحی را به صورت مکتوب مشخص کرده ایم که هیأت نظارت بر برجام باید مراقبت کند تا این شرایط به دقت رعایت شود .

- وقتی دشمن با وقاحت در مقابل شما ایستاده است ، هر نوع کوتاهیِ شما را حمل بر ضعف و ناچاری می کند و گستاخ تر می شود ، بنابراین باید کاملاً مراقب بود.

- بدیهی است که آمریکا برای حذف عناصر اقتدار ایران از سپاه و نیروی قدس بدش بیاید و شرط و شروط بگذارد که مثلا سپاه نباشد ، بسیج دخالت نکند ، در مسائل منطقه ای این طور رفتار کنید و امثال این حرف ها ، اما همه مسئولان باید برعکس دشمن ، عناصر اقتدار  وعزت ایران یعنی نیروهای مسلح ، سپاه ، بسیج و همه عناصر مؤمن و انقلابی را تفویت کند .

- رئیس جمهور محترم در سخنانشان مواردی را گفتند که « باید بشود» اما مخاطب و مجری عمده این موارد ، خود ایشان و تیم کاری دولت هستند .

- ایشان « دوقطبی شدن کشور» و « دودستگی مردم » را تجربه ای خطرناک دانستند و افزودند : در سال 59 ، رئیس جمهور وقت جامعه را دو قطبی ، و مردم را به دو دسته مخالف و موافق تقسیم کرد که نباید این تجربه تکرار شود .

  • ۹۶/۰۳/۲۵
  • سید ابراهیم میرپورفرد