ایمان-توکل-استقامت

بیان دیدگاه های شخصی در خصوص مسائل روز

ایمان-توکل-استقامت

بیان دیدگاه های شخصی در خصوص مسائل روز

بیان دیدگاه های شخصی در خصوص مسائل اجتماعی و سیاسی

پیام های کوتاه
 • ۱۶ ارديبهشت ۹۶ , ۰۷:۰۳
  قم
آخرین مطالب
پربیننده ترین مطالب
محبوب ترین مطالب
آخرین نظرات

۳۸ مطلب در آذر ۱۳۹۶ ثبت شده است

 • ۰
 • ۰

بسمه تعالی

روز گذشته شاهد خبر خوشِ شلیک موشک به سمت کاخهای شیشه ای دشمنان اسلام و مسلمین،هم پیمانان رژیم صهیونیستی و رژیم آمریکا بودیم .

ریاض دیروز لرزید و  کاخی که در آن نقشه های شومِ کشتار مردم سوریه،عراق،نیجریه،یمن و ... توسط رژیم پادشاهی و کودک کش عربستان طراحی شده با موشکِ سپاهیان اسلام مورد هدف قرار گرفته شد.

 


 

 

برای تماشای فیلم بارگذاری شده بهتر است از مرور گر کروم استفاده شود.

 

 • سید ابراهیم میرپورفرد
 • ۰
 • ۰

بسمه تعالی

ابتدا قسمت هایی از سخنان رئیس جمهور را با هم مرور کنیم.

((رییس جمهور گفت: ما مقامی بالاتر از خادمی و خدمتگزاری مردم نداریم. همه مردم ایران همانطور که امام فرمود ولی‌نعمتان ما هستند. آمده‌ایم به آنها خدمت و کار کنیم. مردم باید بر کار ما نظارت کنند. شما نمی‌دانید در این روزهای اخیر چقدر خوشحالم. شاید باور نکنید، اگر بگویم چقدر خوشحالم، وقتی بودجه ما به مجلس رفت و از فردا در فضای مجازی، غوغایی بپا شد؛ چقدر قشنگ. همه مردم به صحنه آمده اند، اظهارنظر و نقد می‌کنند. سازمان برنامه و بودجه، دولت و شخص رییس جمهور را نقد می‌کنند. دست‌شان درد نکند، ‌دست‌شان را می‌بوسم.

دکتر روحانی اضافه کرد: باید خادم و نماینده خودتان را نقد کنید. راجع به بودجه‌ها مردم صحبت می‌کنند و می‌گویند فلان دستگاه چرا باید اینقدر پول بگیرد. این حق مردم است. مردم دارند مقایسه می‌کنند، می‌گویند فلان دستگاه فرهنگی اینقدر میلیارد تومان بودجه برایش گذاشتید. اعتراض می‌کنند و می‌گویند چرا اینقدر زیاد؛ اهلاً و سهلاً همه چیز با مردم است.

رییس جمهور اظهار داشت: مجلس شورای اسلامی و دولت نماینده مردم هستند. نظرات مردم در راس است. اگر مردم می‌گویند این پول زیاد است، ‌اگر نظر عمومی مردم این است، نمی‌خواهم بگویم یک نفر تا 10 نفر، اگر فهمیدیم نظر عام مردم این است، نظر مردم، اکثریت مردم اگر چیزی می‌گویند، درست می‌گویند، حق با آنهاست. حق با دولت نیست، حق با ملت است.

دکتر روحانی تصریح کرد: یک فهرست بلندبالایی بود از 17 دستگاه مختلف که فقط پول از ما می‌گرفتند، اول سال به آنها پول می‌دادیم، یک روز هم اگر دیر می‌شد، اعتراض می‌کردند که چرا دولت پول ما را نداده و چرا دیر داده است. بعد می‌گوییم این پول را کجا صرف کردید، می‌گفتند به شما ربطی ندارد. پولی دادید به ما،‌ خداحافظ شما، ما هر کجا بخواهیم صرف می‌کنیم.

رییس جمهور خاطرنشان کرد: نمی‌خواهم گله کنم که بگویم بعضی از آن پول‌ها صرف تخریب دولت می‌شد، آن را نمی‌خواهم بگویم، چرا که به نظرم مهم نیست. اما این پول کجا خرج شد و رفت. الان پشت همین تریبون، به وزیر اقتصاد و به خزانه دستور می‌دهم، از سال 97، هر بودجه‌ای که به هر دستگاهی تخصیص می‌دهد یا پرداخت می‌کند، باید بلافاصله در سایت اعلام کند تا همه مردم بدانند.

رییس جمهور تصریح کرد: مردم باید بدانند که پول خزانه به چه کسی ، به کدام نهاد و دستگاه داده می‌شود. اگر دستگاهی،عمومی غیردولتی است، این دستگاه از مردم و خزانه پول ، عوارض و مالیات نمی‌گیرد،البته اشکال ندارد، خودشان جایی با پول خودشان کار ‌کنند اما اگر بنا شد از خزانه یعنی از بیت‌المال و جیب مردم پولی بگیرد ، باید گزارش بدهند و به مردم بگویند این پول را چه کردند و کجا خرج کردند.))

جناب آقای روحانی پس از 5 سال در اختیار گرفتن قوه ی مجریه بهتر است پاسخگوی عملکرد 5 سال گذشته خود باشید وملت را وارد بازیهای کودکانه طراحی شده توسط اتاق های فکر حامیان خود نکنید ؛جناب رئیس جمهور وظیفه ی مردم پی گیری کردن ردیف های بودجه نیست و اگر وظیفه ی مردم پی گیری محل خرج ردیف های بودجه است پس وظیفه ی دستگاه های عریض و طویل نهاد ریاست جمهوری ،سازمان بازرسی،مجلس شورای اسلامی و ... که سالیانه میلیاردها تومان از پول بیت المال هزینه آنان می شود چه می باشد .

جناب روحانی یادتان است در 5 سال قبل به مردم خود چه گفتید؟آیا قول های داده شده در خصوص رفع تحریم و ایجاد زندگی مرفهانه برای مردم را فراموش کرده اید ؟

جناب آقای روحانی وظیفه پیگیری هزینه کرد ردیف های بودجه وظیفه مردمی نیست که برای امرار معاش و رفع مایحتاج ضروری به شغل های دوم و سوم روی می آورند .

جناب آقای روحانی در سایه تدبیر دولت شما کارگران زیادی  به علت ورود کالاهای خارجی کار خود را از دست داده اند و در مدیریت زندگی خود دچار سختی و عذاب شده اند آیا برای این مردم فرصتی برای پیگیری هزینه کردهای ردیف بودجه دولت جنابعالی  باقی می ماند ؟ 

جناب اقای روحانی این سخنان بیشتر به طنز می ماند تا واقعیت و بهتر است به جای فرافکنی و تقاضاهای غیر معقول از مردم به سوالات زیر پاسخ دهید :

1- برجام نافرجام که بیش از 3 سال وقت این ملت را به هدر داد و امروز شاهد نتایج وحشتناک آن هستیم واقعا چه نتیجه و دستاوردی برای ملت داشته ؟

2- در خصوص اجرای سند خفت بار 2030 که توسط مدیران اجرایی شما مخفیانه به اجرا درآمد چه پاسخی دارید ؟

3- در خصوص تعطیلی هزاران کارخانه و بیکاری کارگران  چه پاسخی دارید ؟

4- در خصوص پرداخت حقوق های نجومی در مجموعه های تحت مدیریت خود چه پاسخی دارید ؟

5- در خصوص قراردادهای محرمانه با شرکت های بدنام فرانسوی از قبیل توتال چه پاسخی برای ملت دارید ؟ آیا مردم نباید در خصوص این قراردادهای محرمانه با دشمنان انقلاب اسلامی اطلاعی داشته  باشند ؟

 جناب آقای روحانی بهتر نیست به جای سرگرم نمودن مردم و خواص جامعه آنهم با متوسل شدن به درخواست های من درآوردی ؛ به سوالات و ابهامات اساسی که در 5 سال گذشته در دوران مدیریت شما ایجاد شده پاسخگو باشید .

چناب آقای روحانی این سخنان شما بیشتر به درد ایام تبلیغات انتخابی می خورد و به نظر می رسد شما فر اموش کرده اید 5 سال زمام امور اجرایی کشور را در دست داشته اید و پس از 5 سال از موبایل ها و مردم می خواهید وارد صحنه شوند ؟ 

جناب آقای روحانی از مردم و موبایلها بخواهید در خصوص آثار زیانبار برجام  ،سند خفت بار 2030 ،تعطیلی کارخانه ها ،حقوق های نجومی ،رانت های اقتصادی مدیران و حامیان انتخاباتی خود تان ،بیکاری کارگران،تعطیلی کارخانجات ،ورود کالاهای مصرفی و آرایشی از اروپا و ... وارد صحنه شوند .

جناب آقای روحانی ؛ آیا فراموش کرده اید و اگر فراموش کرده و یا خود را به فراموشی زده اید فریاد می زنیم و مجددا یاد آوری میکنیم ؛ خود شما ؛بله خود شما چگونه برای اقناع افکار عمومی و پیدا کردن دستاویزی برای انتخابات دوره بعد بسرعت زیر ساخت های هسته ای کشور را که مورد خواست بیگانگان بود ،نابود می ساختید و چگونه صدای هر منتقدی را با الفاظ رکیک در گلو خفه می کردید .

جناب آقای روحانی بیایید ابتدا با خودتان و سپس مردم  صادق باشید .

والسلام

 • سید ابراهیم میرپورفرد
 • ۰
 • ۰

بسمه تعالی 

اعترافات دکتر احمد رضا جلالی فوق تخصص پزشک هسته ای که به امید شهروند شدن در یکی از کشورهای اروپایی به عنوان جاسوس موساد حاضر می شود به ملت خود خیانت کند.

آیا این ماجرا در کمین چند دانش آموخته ی ایرانی حاضر در کشورهی اروپایی است و آیا می توان از دانش آموختگان کشورهای اروپایی در مراکز حساس و حیاتی ایران استفاده کرد؟؟؟

جمهوری اسلامی در طی سالیان پس از پیروزی انقلاب اسلامی بارها از این نقطه لطمه دیده که حضور متخصصین خارج نشین در مذاکرات هسته ای و بر ملا شدن جاسوسی این افراد نباید درس عبرتی برای مدیران ارشد دولت مستقر باشد.


 

 


 
 • سید ابراهیم میرپورفرد
 • ۰
 • ۰

بسمه تعالی 

در چند ماه اخیر و خصوصا در هفته های اخیر شاهد حاشیه سازی های متعدد توسط نمایندگان لیست امید از جمله محمود صادقی،کواکبیان،تابش و ... هستیم و تمام حاشیه سازی های این طیف هم هیچ ربطی به دغدغه ها و مشکلات واقعی مردم ندارد؛ روزی به مراجع تقلید توهین می کنند،روز دیگر دغدغه شان حضور زنان در ورزشگاه ها می شود و روز دیگر می گویند ما عصاره ی ملت نیستیم که در این مورد به واقع چنین هم می باشد زیرا باید افرادی به عنوان نماینده ملت در مجلس قرار گیرند که از تبار شهید مدرس باشند و حضور آنان بر کرسی های مجلس باعث اعتبار بخشیدن به این کرسی ها باشد ولی متاسفانه شاهدیم افرادی همچون آقای محمود صادقی و بسیاری دیگر از همفکران این آقا با قرار گرفتن بر کرسی های مجلس نه تنها به این جایگاه اعتبار مضاعفی نبخشده بلکه تنها هدفشان کسب اعتبار از کرسی های مجلس می باشد.

با دقت به افراد تنش زا در مجلس مشخص می شود این طیف همانهایی هستند که در دو دوره انتخابات ریاست جمهوری در صف حامیان جناب آقای روحانی قرار داشتند و با استفاده از غول رسانه ای خود با تمرکز بر دو دروغ در انتخابات سال 1392 با دروغِ رفع تحریمها و در انتخابات سال 1396 با دروغِ دور کردن سایه ی جنگ؛ افکار عمومی را مدیریت کرده و زمینه ساز حاکمیت خود شدند.

حال بر آنیم اهداف این طیف را از این حاشیه سازیها بررسی کنیم و با کمی دقت می توان علت های مختلفی را برای این حاشیه سازیها ی این طیف از نمایندگان مجلس که به احتمال قریب به یقین توسط عوامل و خط دهندگان بیرون از مجلس مدیریت می شوند بیان نمود.

الف:با ایجاد حاشیه سازی های کاذب ضمن سرگرم نمودن مردم و غبار آلود کردن فضای سیاسی جامعه مسائل اصلی و مشکلات اساسی جامعه را به مسائل فرعی تبدیل کرده و مسائل فرعی را به اصلی تبدیل نمایند.

ب:با توجه به نقض مکرر برجام توسط کدخدا و ادامه روند تحریمهای پولی و مالی کشور این طیف در تلاشند با ایجاد حاشیه سازی های مصنوعی خود را از زیر فشار انتقادات مردم در خصوص خیانت آمیز بودن برجام رها سازند.

ج:با توجه به اینکه این طیف با دستاویز قرار دادن شعارهای دروغ و فریبنده در دو انتخابات ریاست جمهوری گذشته و در ادامه در انتخابات مجلس شورای اسلامی توانستند به پیروزی برسند سعی دارند با ایجاد حاشیه سازیهای ساختگی و مدیریت شده خود را منتقد وضع موجود -که خود از ایجاد کنندگان آن بوده اند - نشان داده و زمینه ی لازم را برای انتخابات مجلس شورای اسلامی و ریاست جمهوری آینده مهیا سازند.

د:با ایجاد حاشیه سازیهای مختلف و سر گرم نمودن مردم و خواص جامعه در صدد هستند -پس از تحمیل برجام به جمهوری اسلامی -در صورت پیدا کردن  فرصت برجام های دیگری را به نظام اسلامی تحمیل نمایند.

در پایان می توان گفت این طیف از نمایندگان با کمک گرفتن از رسانه های مختلف خود از قبیل رسانه های دیداری ،نوشتاری ،شبکه های اجتماعی و حتی رسانه های بیگانه با ایجاد و دامن زدن به حاشیه سازیهای مصنوعی و ساختگی خود در صدد هستند پروژه های مختلف بیان شده را و شاید پروژه های مختلف دیگری را به سرانجام برسانند  و تنها راه مقابله با این طیف لزوم هوشیاری مردم و خواص جامعه می باشد تا این طیف نتوانند در خدای نکرده برجام های دیگری را به ملت تحمیل کرده و در انتخابات های پیش رو از پاسخگویی به وضع ایجاد شده در چند سال گذشته -که خود خالق آن بوده اند -فرار کرده و با فریب افکار عمومی نقش منتقد دولتی که  خود سازنده یِ آن بوده اند را به خود بگیرند.

والسلام


 

 • سید ابراهیم میرپورفرد
 • ۰
 • ۰

بسمه تعالی 

 از زمانی که رژیم خبیث فرانسه ؛ متوجه شده -آنهم بدرستی-که دولت مستقر در جمهوری اسلامی که از برجام نافرجام دستاوردی برای ارائه به مردم نداشته و آش آنقدر شور شده که حتی حامیان و سینه چاکانِ برجام در مقابل عهد شکنی دشمن و اثبات درستی دلواپسی دلسوزان نظام در مقابل کید دشمن در برابر افکار عمومی جوابی نداشته و خود را در پشتِ رفت و آمدهای دشمنان انقلاب اسلامی به ایران اسلامی پنهان ساخته و به فریب افکار عمومی ادامه می دهند.

 و در هنگامه ای که چنین به نظر می رسد تنها امید دولت مستقر و دستگاه دیپلماسی حفظ ارتباط با اتحادیه اروپا بوده تا به نوعی به دروغ؛ این ارتباط های استعماری با دشمنان انقلاب اسلامی را از دستاوردهای برجام قلمداد نمایند و هر چند برجام نافرجام پس از عهد شکنی دشمن مدتی است که چون مرده ای متعفن آماده دفن  است ولی دستگاه دیپلماسی دولت تدبیر و امید با تمام توان خود تلاش مضاعفی از خود به خرج می دهد تا با دادن تنفس مصنوعی از دفن این جسد متعفن برجام جلوگیری نماید و حتی آنچنان بر این مسیر اشتباه پافشاری دارد که حتی حاضر است برای زنده نشان دادن جسد متعفن برجام با بستن قرار دادهای محرمانه با شرکت های مختلف فرانسوی از قبیل شرکت بدنام توتال ،شرکت پژو فرانسه و تبدیل نمودن ایران به بازار مصرف لوازم آرایشی فرانسه از دفن جسد متعفن برجام جلوگیری نماید و لذا وقتی دشمنان این میزان از وادادگی را در دولت مستقر و خصوصا دستگاه دیپلماسی مشاهده می نمایند به خود این جرأت و جسارات را می دهد که نه تنها در مسائل گوناگون جمهوری اسلامی از قبیل قدرت دفاعی و پرقدرت موشکی ایران که خواب را بر چشم دشمنان ایران اسلامی خصوصا رژیم صهیونیستی حرام نموده دخالت نمایند بلکه پا را از این فراتر گذاشته و با دادن مجوز به اعضاء گروهک منافقین -که دستشان به خون 17000 هزار شهید این مرز و بوم آغشته است -مجوز راهپیمایی برضد جمهوری اسلامی ایران را در فرانسه صادر می نماید و حتی  یکی از سناتورهای سابق فرانسه در این تجمع سخنرانی نماید.

با این تفاسیر دشمن که به خوبی میزان وادادگی دولتمردان را در برابر خباثت های خود مشاهده نموده ؛ از هیچ دهن کجی به ملت ایران ابایی نداشته و چون حیوانی چموش در مقابل تمام خدمتِ دولتمردانِ دولت مستقر به اقتصاد فرانسه هر روز به سمت ایران اسلامی لگد پراکنی می نماید.

ولی در پایان امیدواریم وادادگان داخلی به حرمت خون شهدای انقلاب اسلامی و شهدای سرافراز مدافع حرم هر چه سریعتر زمانی فرا رسد که این جماعت غرب باور و ذلت پذیر از خواب غفلت بیدار شده و اگر توان ایجاد اقتدار مضاعف برای جمهوری اسلامی ایران را ندارند لااقل از توان ایجاد شده در پناه تلاش رزمندگان اسلام پاسداری نمایند.

والسلام

 • سید ابراهیم میرپورفرد
 • ۰
 • ۰

بسمه تعالی


مراسم وداع با پیکر شهید مدافع حرم "مهدی ایمانی" در حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(س) برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، مراسم وداع با پیکر شهید مدافع حرم و خادم حرم کریمه اهل‌بیت (س) با حضور آیت‌الله جنتی رئیس مجلس خبرگان رهبری، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین سعیدی تولیت آستان مقدس حضرت معصومه (س) و امام‌جمعه قم، در شبستان امام خمینی(ره) حرم کریمه اهل‌بیت (س) برگزار شد.

شهید مهدی ایمانی فردویی، متولد 1362، مسئول انتظامات صحن صاحب‌الزمان(عج) بود که مدت 14 سال در لباس خادمی حضرت فاطمه معصومه (س)، خدمت‌گزار زائران کریمه اهل‌بیت(ع) بود.

پیکر مطهر و پاک شهید مهدی ایمانی امروز شنبه 25 آذرماه از ساعت 15 از مسجد امام حسن عسکری (ع) به سمت حرم مطهر حضرت معصومه (س) برگزار و پیکر شهید در مقبره شهید مفتح حرم کریمه اهل‌بیت(س) به خاک سپرده می‌شود.

 • سید ابراهیم میرپورفرد
 • ۰
 • ۰

بسمه تعالی

آیا می توان از نمایندگانی که برای گرفتن عکس سلفی با خانم موگرینی آن افتضاح سیاسی را به بار آوردند ، انتظار واکنشی در خور شان ملت ایران در خصوص سخنان خانم موگرینی و اقدام انقلابی در برابر زیاده خواهی های دشمن داشت؟؟؟

آیا می توان از نمایندگانی که برای استقبال از فرود یک فروند هواپیما در فرودگاه مهر آباد و گرفتن عکس یادگاری به سرعت به استقبال هواپیما شتافتند، انتظار واکنشی در خور شان ملت ایران در خصوص سخنان خانم موگرینی و اقدام انقلابی در برابر زیاده خواهی های دشمن داشت؟؟؟(تصویر جناب آقای پزشکیان نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در مراسم استقبال از هواپیما)


آیا می توان از مجلسی که رئیس آن نقش عمده ای در تصویب 20 دقیقه ای برجام و اجرای خاموش سند ننگین ننگین 2030 داشته ؛انتظار واکنشی در خور شان ملت ایران در خصوص سخنان خانم موگرینی و اقدام انقلابی در برابر زیاده خواهی های دشمن داشت؟؟؟
امید به واکنش انقلابی این مجلس در مقابل سخنان خانم موگرینی و زیاده خواهی های دشمن ، امید بیهوده ای است زیرا در این مجلس امثال دکتر نبویان،دکتر زاکانی،حجت الاسلام رسایی،دکتر کوچک زاده ،حجت الاسلام روح الله حسینیان ،نوباوه و غیره حضور ندارند و شاید اگر این آقایان هم در مجلس حضور داشتند با وجود ریاست آقای لاریجانی بر مجلس شورای اسلامی و حضور اعوان و انصار ایشان از قبیل آقایان نعمتی ،جلالی و ... مثل قضیه ی برجام کاری از دستشان ساخته نبود .

 در پایان می توان گفت مجلسی می تواند در مقابل  ترفندهای استکبار با قدرت و قاطعیت ایستادگی کند ؛که دارای نمایندگانی در تراز انقلاب اسلامی باشد؛ که متاسفانه چنین نیست . 

والسلام


شهدا با بذل جان خود از انقلاب اسلامی دفاع کردند و وظیفه یِ ما جا ماندگان از قافله شهادت این است که با قلم خود دستاوردهای انقلاب اسلامی را پاس بداریم
 • سید ابراهیم میرپورفرد
 • ۰
 • ۰
بسمه تعالی

موگرینی در آخرین اظهارات خود پیرامون توافق موسوم به برجام از رازهایی پرده‌برداری کرد که تشریح دقیق آن، رونمایی از بخش‌های جدیدی از فضاحت های برجام است. سخنان او نکات مهمی داشت که در سه قسمت به آن‌ها اشاره خواهد شد.

الف- موگرینی علت حمایت اروپا از برجام را به دو عامل مرتبط می‌داند. عامل اول از دید او تعامل گسترده‌ی اقتصادی ایران و اروپا است که به یمن برجام برای اروپا نفع فراوانی به همراه داشته. رشد چندصد درصدی صادرات اروپا به ایران گواه سخنان موگرینی است. اروپا نمی‌خواهد منفعت حاصل از بازار ایران را از دست دهد بنابراین از برجام حمایت می‌کند. نکته دیگری که صراحتا در سخنان موگرینی به‌عنوان علت دوم حمایت اروپا از برجام ذکر شد، جلوگیری برجام از قدرت ‌‌یافتن تندرو هاست.[ انقلابی‌ها ]. موگرینی به طور واضح اعلام می‌کند که تضعیف برجام به‌نفع تندرو ها خواهد بود و اروپا ازین مسئلهبه شدت نگران است.

پرسشی که در اینجا هر ذهن منصفی را به خود درگیر می‌کند این است که چرا موگرینی با این صراحت علیه جریان ارزشی سخن ‌پراکنی میکند و موفقیت جریان اصلاحات را به‌نفع اروپا می‌داند؟ مگر اصلاح‌طلبان برای اروپا چه سودی دارند و انقلابی‌ها مقابل کدام سلطه‌خواهی اروپایی‌ها ایستاده‌اند؟ این حمایت‌های گاه و بی‌گاه اروپایی‌ها و شخص ترامپ از جریان اصلاحات اگر موید برخی اتفاقات پشت پرده نباشد، لااقل گواه خطر اصلاح‌طلبان برای منافع ملی ‌و نفع آن‌ها برای دشمن است.

ب- نماینده اتحادیه‌اروپا در مذاکرات هسته‌ ای در بخش دیگری از سخنان خود، علنا وجود اختلاف آمریکا و اروپا بر سر لزوم عقب‌نشینی ایران در حوزه‌های غیر‌هسته‌ای را انکار می‌کند. او در توضیح تفاوت نگرش آمریکا و اروپا در این زمبنه تشریح میکند که ایالات‌متحده بدنبال الحاق محدودیت موشکی و منطقه‌ای برای ایران در برجام است اما اروپا معتقد است برای این منظور نگارش توافق مجزایی نیاز است! این سخنان به‌خوبی روشن می‌سازد که اروپایی‌ها و امریکایی‌ها تنها بر سر اینکه محدودیت امنیتی بر ایران خارج برجام باشد یا داخل ان اختلاف نظر دارند و نه در اصل موضوع؛ بنا براین ذوق زدگی بعضی سیاسیون از موضع اروپایی ها در حالت خوشبینانه حماقت است ( البته اگر خیانت نباشد!)

موگرینی با همین سخنان ادعای شکاف بین آمریکا و اروپا را رد می‌کند و بر عزم جدی اروپا برای عقب نشاندن ایران در حوزه امنیتی به وسیله تعامل با امریکا تاکید میکند.

سخنان موگرینی اگر در کنار بیانیه مشترک چند روز پیش سه کشور اروپایی مبنی بر لزوم عقب راندن ایران در زمینه های غیرهسته‌ای قرار بگیرد، برای صاحبان تئوری شکاف امریکا و اروپا چیزی جز خجالت باقی نمی‌گذارد. آن‌ها که چند ماهی است بر لزوم پناه اوردن به اروپا مقابل امریکا تاکید دارند چه پاسخی برای سخنان موگرینی خواهند داشت؟ سخنانی که صراحتا بر هم نظر بودن  اروپا و آمریکا بر سر تسلیم ایران در حوزه امنیتی و نظامی تاکید می‌کند.
 • سید ابراهیم میرپورفرد
 • ۰
 • ۰

بسمه تعالی

برای تماشای فیلم بارگذاری شده بهتر است از مرور گر کروم استفاده شود.

 

 • سید ابراهیم میرپورفرد
 • ۰
 • ۰

بسمه تعالی

شکست های ارتش رژیم جعلی اسرائیل
 
برای تماشای فیلم بارگذاری شده بهتر است از مرور گر کروم استفاده شود .
 
 
 • سید ابراهیم میرپورفرد