ایمان-توکل-استقامت

بیان دیدگاه های شخصی در خصوص مسائل روز

ایمان-توکل-استقامت

بیان دیدگاه های شخصی در خصوص مسائل روز

بیان دیدگاه های شخصی در خصوص مسائل اجتماعی و سیاسی

پیام های کوتاه
 • ۱۶ ارديبهشت ۹۶ , ۰۷:۰۳
  قم
آخرین مطالب
پربیننده ترین مطالب
محبوب ترین مطالب
آخرین نظرات

۷۹ مطلب در ارديبهشت ۱۳۹۶ ثبت شده است

 • ۰
 • ۰

بسم الله الرحمن الرحیم

اللهُمَ صَلِّ عَلی علی بن مُوسَی الرضا المرتضی بِعَدَدِما اَحَاطَ بِهِ عِلْمُکَ

-خداوند متعال را سپاسگزارم که حضور باشکوه شما مردم فهیم در انتخابات ریاست جمهوری،عظمت نظام مقدس جمهوری اسلامی را بیش از پیش نمایان ساخت و چشم جهانیان را خیره کرد.

-نقش بی بدیل رهبر معظم انقلاب در شکل گیری این حماسه با عظمت بر کسی پوشیده نیست.

-اینجانب به عنوان سرباز این نظام وخادم ملّت ایران،وظیفه خود می دانم از مراجع عظام تقلید و علماء اعلام،طلاب و دانشجویان،کارگران و کشاورزان،بازاریان و خانواده معزز شهدا و ایثارگران و تمامی گروه ها و تشکل ها و همه زنان و مردان سلحشور ایران اسلامی تشکر نمایم.

-دستاورد مهم این انتخابات،سیاست ورزی اخلاق مدار،تکلیف محوری و طرح گفتمان «توجه به محرومان» و «مبارزه با فساد و تبعیض»بود که فراتر از جناح بندی های رایج سیاسی،به مطالبه عمومی مردم تبدیل شد و به تدریج مورد اذعان و تعهد دیگر نامزدهای انتخاباتی نیز قرار گرفت.

-رأی قریب به 16 میلیون ایرانی خواهان تغییر ، سرمایه ای مهم و پشتوانه عظیم است که به هیچ وجه نمی توان آن را در عرصه سیاسی و تصمیم گیری کلان کشور نادیده گرفت.

-به روح مطهر امام راحل و شهدای عالیقدر انقلاب اسلامی درود می فرستم و برای ملّت قهرمان ایران آینده ای سرشار از موفقیت و بهروزی آرزو می کنم.

-

 • سید ابراهیم میرپورفرد
 • ۰
 • ۰

بسم الله الرحمن الرحیم

ملت عزیز ایران

جشن حماسی انتخابات دیروز ،بار دیگر گوهر درخشانِ عزم و اراده ی ملی را در برابرچشم جهانیان به جلوه آورد.

مشارکت گسترده و پرشور شما،و هجوم مشتاقانه به مراکز رأی گیری،و تشکیل صفهای طولانی برای رسیدن به صندوق های رأی در همه جای کشور،و از همه ی قشرهای اجتماعی،نشانه ئی آشکار از استحکام پایه های مردم سالاری اسلامی و دلبستگی همگانی به این موهبت بزرگ پروردگار بود و ایران و ایرانی را در آزمونِ میدان عمل ، سرافراز و روسفید کرد . دیروز با این حضور متراکم و افکندن بیش از چهل میلیون برگه ی رأی در صندوق ها ، نصاب تازه ئی در انتخابات ریاست جمهوری پدید آمد و پیشرفت روزافزون ملت ایران را در عرصه ی حضور و بروز قدرتمندانه نشان داد . ایران اسلامی بار دیگر بدخواهان و کین ورزان و حسودان را عقب نشانید و دل دوستان و تحسین کنندگان خود را لبریز از شادی و افتخار کرد. پیروز انتخابات دیروز، شما مردم ایرانید و نظام جمهوری اسلامی است که به رغم توطئه و تلاش دشمنان ، توانسته است اعتماد این ملت بزرگ را به طور فزاینده جلب کند و در هر دوره درخشش تازه ئی نشان دهد . آزمون برجسته ی دیروز تنها مشارکت گسترده نبود، آرامش و متانت و نجابت شرکت کنندگان که امنیت انتخابات را تضمین کرد ، نیز بخش مهمی از این آزمون خیره کننده بود . همه ی قشرها ، همه سلیقه ها ، همه گرایش های سیاسی در کنار هم به صحنه آمدند و دوشادوش یکدیگر به نظام جمهوری اسلامی رأی دادند .

اینجانب با خشوع در برابر خدای بزرگ ، جبهه ی سپاس بر خاک میسایم ، و لطف و رحمت و پاداش شایسته برای ملت ایران مسئلت می نمایم و به پیشگاه حضرت بقیة الله الاعظم ارواحنا فداه عرض سلام و اخلاص می کنم و نکاتی چند را متذکر می شوم :

1- به مردم عزیز ، عرض می کنم خدای را بر موفقیت در برگزاری انتخابات شکر گزارید و پس از التهابِ روزها و هفته های پیش از انتخابات ، اکنون به اتحاد و اتفاق عمومی بیاندیشید که بی شک یک عامل مهم استحکام و اقتدار ملی است . همه در زیر سایه ی نظام جمهوری اسلامی و فرزندان این میهن سرافرازید ، بکوشید تا سهم خود از وظیفه پیشبرد کشور به سمت هدف های بزرگ را بشناسید و دنبال کنید. برآمدن همه ی آرزوهای ملی در گرو چنین اندیشیدن و چنین عمل کردن است .

2- به رئیس جمهور محترم و همه کسانی که در دولت آینده شرکت خواهند داشت سفارش و تأکید می کنم که کار و تلاش پرانگیزه و اندیشیده و جوانانه را برای برطف کردن مشکلات کشور در پیش گیرند و لحظه ئی از این خط مستقیم غفلت نکنند . رعایت قشرهای ضعیف ، توجه به روستاها و مناطق فقیر ، در نظر گرفتن اولویت ها ، برخورد با فساد و با آسیبهای اجتماعی ، باید در صدر برنامه ها قرار گیرد .

3- عزت ملی و رعایت حکمت در ارتباطات جهانی و اهتمام به اقتدار بین المللی نیز از جمله ی اولویت های مدیریت انقلابی و اسلامی است .

4- لازم می دانم از یکایک آحاد شرکت کننده در انتخابات در نیز کسانی که در ترغیب آنان به این وظیفه نقش آفریدند تشکر کنم ، به ویژه مراجع معظم و علماء اعلام و نخبگان دانشگاهی و سیاسی و فرهنگی و هنری.

5- لازم می دانم از حضرات نامزدهای ریاست جمهوری نیز که در این روشنگری و شورآفرینی برای انتخابات تأثیر جدی بر جای نهادند تشکر کنم .

6- لازم می دانم از همه ی دست اندرکاران اجراء و نظارت انتخابات ریاست جمهوری و نیز انتخابات شوراهای شهر و روستا که متحمل زحمات طاقت فرسا شدند تشکر کنم .

7- لازم می دانم از حافظان امنیت انتخابات و نیز از رسانه ی ملی که انتخابات  پر شور ، مرهون تلاش شبانه روزی و هنرمندانه ی آنان است سپاسگذاری کنم .

8- در پایان ، خود و همگان را به تقوا و تلاش در راه وظیفه ی الهی و اجتماعی و پایبندی به مسیر انقلاب که میراث ارزشمند امام خمینی بزرگ و شهدای گرانمایه است دعوت می کنم و شادی روح و علو درجات آنان را از خداوند متعال مسالت می نمایم .

والسلام علیکم و رحمة الله

سید علی خامنه ای

سی ام / اردیبهشت ماه / 1396


 • سید ابراهیم میرپورفرد
 • ۰
 • ۰

بسمه تعالی

رهبر معظم انقلاب پس از شرکت در انتخابات تاکید کردند : اولا خدای متعال را بر نعمت مردم سالاری و انتخابات و حضور مردم سپاس گذاری می کنم . این نعمت بزرگی است .

ایشان تصریح کردند : بحمدالله مردم ما هم شکرگذار این نعمت هستند ، چون می بینید که شرکت می کنند .

حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به این که توصیه من این است که مردم هر چه بیشتر شرکت کنند ، خاطر نشان کردند : هرچه زودتر پای صندوق ها بیایند ، معتقدم کار نیک را بایستی در اول وقت آن انجام داد و تأخیر نباید انداخت و معتقدم انتخابات ریاست جمهوری بسیار مهم است ، سرنوشت کشور دست آحاد مردم است که رئیس قوه مجریه را انتخاب می کنند ، به اهمیت این کار توجه کنند .

امام خامنه ای در ادامه اظهار داشتند : انتخابات شوراهای شهر و روستا هم مهم است ، زیرا کسانی انتخاب می شوند که خدمات شهری و روستایی را یعنی مسائل روزمره مردم را در اختیار دارند .

مقام معظم رهبری با تاکید بر اینکه مردم با شناخت شرکت کنند و این توصیه من به آحاد مردم است ، گفتند : از شما برادر عزیزمان و مسئولان صدا و سیما هم تشکر می کنم که زحمت می کشید و از حضرات خبرنگار هم تشکر می کنم که مسئول انجام مهم خبررسانی هستند .



 • سید ابراهیم میرپورفرد
 • ۰
 • ۰

بسمه تعالی

بسم الله ،صندوق های راُی ،منتظر راُی من و تو برای تغییر

تا با رأی خود ، تزریق کنیم خون تازه ای در شریانهای مدیریتِ پیر و فرتوت

تا با رأی خود فریاد زنیم ،بس است 4 سال رکود

تا با رأی خود فریاد زنیم،کشور را دوباره به فضل خدا به حرکت در آوریم

تا با رأی خود فریاد زنیم،پایان دهیم 4 سال انتظارِ عبثِ امید پیشرفت در سایه یِ کمکِ کدخدا

تا با رأی خود فریاد زنیم،پایان می دهیم به 4 سال تحقیر و توهین

تا با رأی خود فریاد زنیم، کشور را می سازیم امّا نه با امید بستن به دشمن غدّار و کینه جو

تا با رأی خود فریاد زنیم،کشور را می سازیم امّا با توکل بر خدایِ متعال

تا با رأی خود فریاد زنیم،کشور را می سازیم امّا با تکیه بر جوان ایرانی

تا با رأی خود فریاد زنیم ،این بار به فضل الهی فریب شعارِ ما سفیر صلحیم و دیگران سفیر جنگ را نخواهیم خورد

تا با رأی خود فریاد زنیم،ما فرزندان بدر و حُنینیم، ما را از جنگ نترسانید

تا با رأی خود فریاد زنیم،ما فرزندان دلیر مردان جهاد و شهادتیم ،ما را از جنگ نترسانید

تا با رأی خود فریاد زنیم،دوران رخوت،اختلاس ،چپاول بیت المال ،کنسرت بازی و انتظار رحمت کدخدا پایان یافته

تا با رأی خود فریاد زنیم،دولتمردانِ تدبیر و امید بس است ؛دشمن را خودی و ملّت را غیر خودی فرض کردن

تا با رأی خود فریاد زنیم،ای دولت محرمانه ها این ملّت خودی و دشمن غیر خودی است

تا با رأی خود فریاد زنیم،دوران شما بسر رسید ، دوران کار و کرامت فرا رسید

انشاءالله

 • سید ابراهیم میرپورفرد
 • ۰
 • ۰

مردم به کاندیدایی راُی بدهند،که طعم تلخ فقر را چشیده باشد و در قول و عمل مدافع اسلام ناب محمدی صلی الله علیه و آله و سلم باشند.

 • سید ابراهیم میرپورفرد
 • ۰
 • ۰

بسمه تعالی

1-در قسمتی از بیانیه همسران شهدای مدافع حرم به مردم ایران چنین آمده :

- یقینا رئیس جمهور برازنده ی ایرانیان باید ساده زیست ، فساد ستیز ، مردمی ، شجاع ، مدیر ، متدین و از همه مهمتر « ولایی و انقلابی » باشد تا هم تداوم بخش حقیقی و عملی راه پر افتخار شهیدان بوده و هم زمینه ساز ظهور مصلح کل ، منجی عالم بشریت امام مهدی عجل الله تعالی له الفرج باشد .

- ما همسران شهدای مدافع حرم با تحقیق و آگاهی کامل ، ضمن اعلام برائت از دولت اشرافی یازدهم ؛ حمایت خویش را از سید محرومان و خادم مستضعفان « ایت الله سید ابراهیم رییسی » اعلام نموده و همگان را به این معروف الهی دعوت می نماییم .


2- شهاب نادری دبیر فراکسیون اهل سنت خطاب به مردم شریف کردستان بیانیه ای صادر کرد در قسمتی از این بیانیه آمده است :

- برخود لازم می دانیم در این پیچ تاریخی خود را از مطالبات و نیازها و مشکلات مردم جدا نکنیم در چهار سال گذشته مطالبات کردها از رئیس قوه مجریه توسط جناحی خاص پیگیری گردید که عملا تغییر در وضعیت اقتصادی مدرم صورت نگرفت ما به عنوان دلسوزان شما در مجلس شورای اسلامی معتقدیم چهار سال تجربه ناکام را نمی توان تکرار کرد و مطالبات به حق مردم کردستان را از تضمین کننده منافع مستضعفین و محرومین یعنی سدی ابراهیم رئیسی می دانیم . امید که با این رویکرد عمومی علاوه بر شکست فضای انحصاری مدیریتی در مناطق کردستانی گشایشی جدی در معیشت و اقتصاد جامعه حاصل گردد .



 • سید ابراهیم میرپورفرد
 • ۰
 • ۰

بسمه تعالی

شاید دیدن گفتگوی بین شهید بزرگوار دکتر چمران و جناب آقای روحانی در سالهای ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی در مجلس شورای اسلامی درس عبرتی باشد برای ما که در هیچ زمانی دچار افراط و تفریط نشویم و بر مدار حق و حقیقت حرکت کنیم و مقایسه ای بین سخنان آقای روحانی در ابتدای انقلاب و در مناظرات انتخاباتی سال 1396 روشن کننده این موضوع مهم می باشد که هر افراط گرایی در نهایت به تفریط منتهی خواهد شد برای دیدن این فیلم کوتاه به وبلاگ fihmafih.blog.ir مراجعه فرمایید.

والسلام

 • سید ابراهیم میرپورفرد
 • ۰
 • ۰

بسمه تعالی

راُی ما در 29 اردیبهشت تعیین کننده یِ ادامه یِ وضع موجود و یا رقم زدن فصلی جدید در تاریخ انقلاب اسلامی خواهد بود.

راُی ما در 29 اردیبهشت تعیین کننده یِ بقا و یا پایان دولتی است که در چند هفته تبلیغات فقط و فقط با ترساندن ملت از جنگِ موهوم و خیالی خواستار راُی مجدد ملت به خود بود.

پس در 29 اردیبهشت با حضور یکپارچه در حوزه های راُی گیری فصل جدیدی در تاریخ انقلاب اسلامی را رقم خواهیم زد،فصلی که در آن با تکیه بر توانمندی های داخلی مسیر توسعه و پیشرفت همراه با عدالت را طی کنیم و با راُی خود ترسیم کننده یِ خط پایانی باشیم بر تفکر ما نمی توانیم و دل به یاری دشمن سپردن .

والاسلام    

 • سید ابراهیم میرپورفرد
 • ۰
 • ۰

بسمه تعالی

دولت آمریکا در آستانه یِ انتخابات ،7 شخص و شرکت ایرانی و چینی را در لیست تحریمهای جدید خود قرار داد.

به طور قطع و یقین دیپلماسی قدرتمند دولت روحانی در مقابل این اقدام آمریکا واکنش سختی از خود نشان خواهند داد و احتمالا از امشب جناب آقای دکتر ظریف و آقایان عراقچی ، تخت روانچی ، بدیعی نژاد و ابوطالبی با ارشادات جناب آقای آشنا - مشاور ارشد رئیس جمهور - آمریکا را تحت شدیدترین فشارهای ایمیلی و پیامکی خود قرار خواهند داد .

 • سید ابراهیم میرپورفرد
 • ۰
 • ۰

بسمه تعالی

حجت الاسلام دکتر رئیسی در اجتماع 120 هزار نفری مشهد مقدس چنین گفت :

- آقای روحانی شما را نصیحت می کنم منافع ملی را فدای منافع شخصی نکنید . چرا از مردم ناراحت هستید ؟ چون مطالبه گر شغل هستند ؟ چون از فساد اداری گله مند هستند ؟

- این همه عزت و احترام و اقتدار نظام ، کوتاه شدن سایه جنگ از این مرز و بوم و کشور به دلیل حضور قهرمانه شما مردم در صحنه است ، سایه جنگ فقط با نیروی مقتدر و بانشاط دفع می شود که یکی از نمونه های آن جمعیت حاضر است .

- مگر چهار سال پیش نگفتی بازار ایران نباید مملو از اشیاء چینی باشد ؟ پس چگونه ورود کالاهای چینی به 10 میلیارد رسیده یعنی دو برابر قبل .

- حمایت بیش از هزار خانواده شهید و فرزندان شاهد از حجت الاسلام دکتر رئیسی

- حمایت بیش از 5 هزار از نخبگان و دانشجویان برتر علوم انسانی کل کشور از حجت الاسلام دکتر رئیسی

- حمایت 17 هزار هنرمند سراسر کشور از حجت الاسلام دکتر رئیسی

- حمایت مداحان اهل بیت علیهم السلام از حجت الاسلام دکتر رئیسی که در بخشی از بیانیه مداحان آمده : ما مداحان اهل بیت علیهم السلام به عالمی رأی می دهیم که یادآور : سیادت ، دیانت ، سیاست ، سعه صدر و مظلومیت شهید بهشتی است که در پایان بیانیه نام صدها نفر از مداحان و ذاکرین اهل بیت علیهم السلام ذکر شده از جمله آقایان منصور ارضی ، محمود کریمی ، محمدرضا طاهری ، صادق آهنگران ، مهدی سلحشور ، سید مهدی میرداماد ، سعید حدادیان و....

 • سید ابراهیم میرپورفرد