ایمان-توکل-استقامت

بیان دیدگاه های شخصی در خصوص مسائل روز

ایمان-توکل-استقامت

بیان دیدگاه های شخصی در خصوص مسائل روز

بیان دیدگاه های شخصی در خصوص مسائل اجتماعی و سیاسی

پیام های کوتاه
 • ۱۶ ارديبهشت ۹۶ , ۰۷:۰۳
  قم
آخرین مطالب
پربیننده ترین مطالب
محبوب ترین مطالب
آخرین نظرات

۱۵ مطلب در مهر ۱۳۹۶ ثبت شده است

 • ۰
 • ۰

بسمه تعالی

 

امام خامنه ای رهبر انقلاب اسلامی روز گذشته در دیدار نخبگان علمی با ایشان در سخنان خود تکلیف کشورهای اروپایی را در خصوص برجام مشخص نمودند.
 • سید ابراهیم میرپورفرد
 • ۰
 • ۰

بسمه تعالی

حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به اینکه «نمی خواهیم وقت جلسه ی خوب و مفید با نخبگان جوان را با پاسخگویی به رئیس جمهور آمریکا ضایع کنیم » افزودند : با وجود این ، همه باید به یک نکته ی مهم توجه کنیم و آن ، ضرورت شناخت دشمن است زیرا هر ملتی دشمنانش را نشناسد و او را دوست یا بی طرف بداند ، حتماً موردتهدید و در معرض خطر قرار خواهد گرفت .

ایشان افزودند : امیر مؤمنان در نهج البلاغه می فرمایند «خواب نمی روم و می فهمم که در اطرافم چه می گذرد» ، و ملت و مسئولان ایران نیز نباید دچار خواب گرفتگی و غفلت شوند چرا که در این صورت به ما شبیخون می زنند و غارت می شویم . 

رهبر انقلاب اسلامی ، با اشاره به پاسخ های خوب و درست مسئولان کشور به اباطیل ترامپ ، رئیس جمهور و هیأت حاکمه ی آمریکا را به علت درک نکردن تحولات ایران و منطقه ، دچار « عقب افتادگی ذهنی » خواندند و خاطر نشان کردند : آن ها می خواهند ایرانی جوان ، مؤمن ، انقلابی و پیشرفته را به 50 سال قبل بر گردانند ، البته معلوم است که این کار ، شدنی نیست اما آنها به علت عقب ماندگی از درک این واقعیت عاجزند و به همین علت دچار اشتباه محاسباتی و شکست های پی در پی از ملت ایران شده و می شوند .

رهبر انقلاب ، رژیم بسیار شرور آمریکا را به تعبیر حقیقتاً درست امام راحل ، « شیطان بزرگ » و « شیطان اکبر» خواندند و خاطر نشان کردند : نظام آمریکا ، کارگزار شبکه ی خطرناک و خبیث صهیونیسم بین الملل ، دشمن ملت های مستقل و عامل اغلب جنگ ها در منطقه و جهان است و مانند زالو درصدد مکیدن دار و ندارد ملت هاست .

ایشان با یادآوری سخنان ترامپ در مبارزات انتخاباتی مبنی بر به وجود آمدن داعش به دست آمریکا افزودند : طبیعی است که سردمداران آمریکا اکنون علیه سپاه پاسداران که اهداف خطرناک آمریکا و داعش را در منطقه سد کرده است ، نعره بکشند و سخنرانی کنند .

حضرت آیت الله خامنه ای ، خنثی شدن نقشه های آمریکا در منطقه از جمله در سوریه ، لبنان و عراق را علت دیگر عصبانیت و خشم مقامات آمریکایی برشمردند و افزودند : جمهوری اسلامی نقشه های شوم آمریکا را بر هم زده است .

رهبر انقلاب اسلامی پس از تبیین علل عصبانیت و ناامیدی آمریکایی ها به بیان هفت توصیه ی مهم به مردم ، مسئولان و فعالان سیاسی و مطبوعاتی درباره ی قضایای اخیر پرداختند .

حضرت آیت الله خامنه ای در اولین نکته تآکید کردند : همه یقین و مسلم بدانند که آمریکا این بار هم از ملت انقلابی ایران تودهنی و شکست خواهد خورد .

توصیه ی دوم رهبر انقلاب ، « پرهیز از غفلت در مقابل مکر و حیله ی آمریکا » بود .

ایشان خاطر نشان کردند : نباید بلاهت نشان دادن رئیس جمهور آمریکا ، موجب شود که از مکر و توطئه ی دشمن غافل شویم و آن را حقیر بشماریم ، بلکه باید همه با تدبیر و هوشیاری و آمادگی کامل در صحنه باشیم .

حضرت آیت الله خامنه ای افزودند : البته جنگ نظامی اتفاق نمی افتد اما مسائلی هست که اهمیتش از جنگ کمتر نیست ، بنابراین باید پیش بینی کنیم و مراقب باشیم .

رهبر انقلاب در توصیه ی سوم ، به دشمنی آمریکا با عناصر قدرت ایران اشاره و تأکید کردند : برعکس دشمن ، همه باید این عناصر را تقویت کنیم .

ایشان علم و قدرت دفاعی را از جمله عناصر اصلی قدرت ملت ایران خواندند و افزودند : توان موشکی باید به کوری چشم دشمن هر روز افزایش یابد .

حضرت آیت الله خامنه ای اقتصاد را از دیگر عناصر قدرت ایران برشمردند و تأکید کردند :باید به کاهش وابستگی و افزایش قدرت درون زای اقتصاد ی اهتمام جدی کرد. 

رهبر انقلاب در همین زمینه یادآور  شدند : بارها گفته ایم که با سرمایه گذاری خارجی از جمله غربی ها مشکلی نداریم امام نباید اقتصاد کشور به ستونی متکی باشد که با نعره ی شخصی مثل ترامپ بلرزد .پ

ایشان افزودند : اقتصاد ایران باید به « ستون توان و ظرفیت داخلی » تکیه کند . سیاست های اعلام شده ی اقتصاد مقاومتی ، پیگیری و اجرا شود .

« بی اعتنایی به القائات دشمن » ، چهارمین توصیه ی مهم رهبر انقلاب درباره ی قضایای اخیر است .

حضرت آیت الله خامنه ای گفتند : در برجام دشمن القا می کرد اگر توافق حاصل شود دشمنی ها برطرف می شود، توافق کردیم اما دشمنی ها بیشتر هم شد . 

ایشان تأکید کردند : امروز هم نباید مطالبی مطرح شود که اگر مثلاً در فلان قضیه توافق نکردیم چنین و چنان می شود ، این از القائات مورد نظر دشمن است و ما باید بی اعتنا به این القائات ، مصالح خودمان را خودمان بفهمیم و آن را از دشمن نشنویم . 

پنجمین توصیه ی رهبر انقلاب اسلامی یعنی افزایش قدرت دفاعی ، بر تجربه ی دفاع مقدس متکی بود . 

ایشان خاطر نشان کردند : در آن سالها که تهران زیر موشک باران صدام و حامیان غربی اش بی دفاع بود ، جوانان کشور برای حل این معضل از صفر شروع کردند و به تدریج به چنان توانایی دست یافتند که دشمن وقتی توانایی مقابله به مثل ما را دید ، متوقف شد .

حضرت آیت الله خامنه ای تأکید کردند : اکنون نیز باید توان دفاعی کشورمان را افزایش دهیم تا دشمنان گستاخ و جری نشوند و  به حمله و دست از پا خطا کردن ، تشویق نگردند .

رهبر انقلاب در توصیه ی بعدی به موضوع رفتار اروپایی ها در مسئله ی اخیر پرداختند .

ایشان گفتند : اروپایی ها با درک اینکه برجام به نفع آنها و آمریکایی هاست ، با سخنان رئیس جمهور آمریکا درباره ی پاره کردن برجام مخالفت کردند که این موضع گیری خوب است اما کافی نیست .

رهبر انقلاب گفتند : تا طرف مقابل ، برجام را پاره نکند ، ما آن را پاره نمی کنیم ، اما اگر برجام را پاره کنند ما آن را ریزریز می کنیم .

- ایشان در ادامه فرمودند : آنها یی که موشک و سلاح اتمی دارند ملت ایران را از داشتن موشک 2 یا 3 هزار کیلومتری نهی می کنند ، این موضوع و دیگر مسائل مربوط به ایران به شما چه ربطی دارد ؟ • سید ابراهیم میرپورفرد
 • ۰
 • ۰

بسمه تعالی

 • سید ابراهیم میرپورفرد
 • ۰
 • ۰

بسمه تعالی 

صبح امروز رهبر انقلاب اسلامی امام خامنه ای در دیدار صدها نفر از نخبگان جوان و استعدادهای برتر علمی سخنان مبسوطی بیان نمودند که در ذیل به بخشهایی از سخنان معظم له اشاره می شود.

-جوانان نخبه میهن را مایه امید به آینده درخشان ایران خواندند.

-وابستگی سیاسی را بسیار خطرناک و مایه تو سری خوری ملتها دانستند و با اشاره به قطع کامل وابستگی ایران به آمریکا خاطر نشان کردند:دشمن با رصد تحولات و فعالیتهای جمهوری اسلامی ایران،از تبدیل ایران از«کشوری عقب افتاده و وابسته» به کشوری «اثرگذار،متنفذ و برخوردار از اقتدار روز افزون سیاسی،دفاعی و علمی»،کاملا عصبانی و بهَ شدت نگران است.

-دشمنی آمریکا با ملت ایران را از همان روزهای اول پیروزی انقلاب  یادآور شدند و افزودند:آن روزها نه مسئله انرژی هسته ای مطرح بود و نه موشک و نفوذ منطقه ای، اما آمریکایی ها فهمیده بودند که با پیروزی انقلاب،ایرَان را به کشوری«زیر دست،مطیع و بسیار پر منفعت»از دست داده اند.

-الگو شدن ایران در ذهن ملتها را موجب خشم و نا امیدی بیشتر سلطه گران خواندند و افزودند:ملت ایران در چهل سال اخیر به جهانیان ثابت کرده است که می توان از ابرقدرتها نترسید،در مقابل آنها ایستادگی کرد و با وجود تحریمها و فشارها ،به رشد و پیشرفت روز افزون نیز دست یافت.

-ایشان،پیشرفتهای نظامی و موشکی ایران در عین تحریم کامل را موجب حیرت و حتی تحسین برخی دشمنان کینه ورز خواندند و افزودند:مقاله چند سال قبل یک ژنرال صهیونیست در این خصوص،نمونه ای از این واقعیت است.

 • سید ابراهیم میرپورفرد
 • ۰
 • ۰

بسمه تعالی


 

 

 • سید ابراهیم میرپورفرد
 • ۰
 • ۰

بسمه تعالی


 • سید ابراهیم میرپورفرد
 • ۰
 • ۰
بسمه تعالی


دریافت
مدت زمان: 1 دقیقه 36 ثانیه
 • سید ابراهیم میرپورفرد
 • ۰
 • ۰

بسمه تعالی

رژیم صهیونیستی به دنبال ایجاد اسرائیل جدید در منطقه است.


 

 • سید ابراهیم میرپورفرد
 • ۰
 • ۰

بسمه تعالی

 

نقطه نظرات استاد پور ازغدی در خصوص فتنه جدید
 
 
 • سید ابراهیم میرپورفرد
 • ۰
 • ۰

بسمه تعالی

ایت الله توکل از علمای برجسته اخلاق و عضو مجلس خبرگان رهبری در شب عاشورای حسینی در اجتماع عزاداران حسینی در شهر مقدس قم سخنان مبسوطی در خصوص مسائل جاری کشور بیان نمود که در ذیل به بخشهایی از سخنان ایشان اشاره می شود.

-مستکبرین برای سلطه بر کشورهای دیگر گزینه های متعددی مد نظر می گیرند که اولین این گزینه ها ،گزینه نظامی است .

-دشمنان ایران اسلامی در 8 سال جنگ تحمیلی به این واقعیت رسیده اند که نمی توانند با گزینه نظامی بر ایران اسلامی سلطه پیدا کنند.

-امام امت به کرات فرمودند،آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند.

ایشان در ادامه سخنان خود به موارد متعددی از صلابت رهبری در مقابل دشمنان انقلاب اسلامی اشاره کردند و از دولتمردان خواستند همین رویه را در مقابل دشمنان داشته باشند.از جمله مواردی که در خصوص صلابت رهبری در مقابل دشمنان بیان نمودند.

1-در خصوص برجام ایشان بیان نمودند وقتی این دیوانه حاکم بر آمریکا گفت ما برجام را پاره میکنیم ،رهبر معظم انقلاب اسلامی گفتند ما برجام را آتش می زنیم.

2-در خصوص زیاده گویی های رهبران رژیم صهیونیستی ،رهبری فرمودند:سران رژیم صهیونیستی می دانند و اگر نمی دانند بداننداگر کوچکترین تعرضی به خاک ایران بشود ما تل آویو و حیفا را با خاک یکسان می کنیم.

3-در خصوص ماجرای منا وقتی حکام سعودی قصد داشتند جنازه های شهدای منا را تحویل ایران ندهند،رهبری فرمودند اگر بخواهند به بدنهای شهدای ما تعرض بکنند جواب ایران اسلامی سخت خواهد بود.

آیت الله توکل در ادامه بیان نمودند؛ همه این موارد نشان میدهد هرکجا در مقابل دشمن محکم برخورد کردیم برد با ما بوده و هر کجا محکم برخورد نکردیم بازنده بودیم.

آیت الله توکل در ادامه چنین بیان نمود،ملاک ما کلام رهبر است و به خوشایند و یا عدم رضایت دیگران کاری نداریم.

ایشان در ادامه درخصوص برجام چنین بیان نمود:در مسئله برجام توافقاتی بین ما و آنها گذشت که ما کارهایی کنیم و آنها هم کارهایی و در انجام این معامله بهتر این بود ما یک کار انجام بدهیم و در مقابل آنها هم یک کار ولی متاسفانه ما 10 کار کردیم و آنها هیچی .

آنها گفتند تاسیسات هسته ای خود را پلمپ کنید،حالا شما پذیرفتید و پلمپ کردید ولی چرا این تاسیسات را خراب کردیدو بنده این را ضربه به ملت ایران می دانم و این یک ذلتی است که پذیرفتیم و باید مسئولین جوابگو باشند و این اتفاقات در تاریخ ثبت می شود.

ایشان در ادامه از مسئولین دولتی خواست در مقابل نقض برجام از سوی آمریکا مواضع محکم بگیرند .

ایشان در ادامه چنین دعا نمود که خدایا از عمر ما بگیر و به عمر رهبر انقلاب اسلامی که ستون خیمه این کشور هستند بیفزای.

وی در ادامه بیان نمود کسانی در اوج اقتدار جمهوری اسلامی  صحبت از آشتی ملی و آشتی با سران گندیده فتنه زدند ؛من به گوینده یِ این حرف می گویم شما نمی فهمید چه می گویید؛ آیا ما باید با کسانی که در روز عاشورا به مساجد،حسینیه ها و عزادران حسینی حمله کردند،رقصیدند،کشف حجاب کردند و با کسانی که از اینها حمایت کنیم آشتی کنیم ،آیا می شود با کسانی که به عزت و آبروی جمهوری اسلامی ضزبه زدند آشتی کرد.

ایشان در ادامه به گزینه های دیگر استکبار بعد از شکست گزینه نظامی برای به سلطه کشاندن ملت ایران اشاره نمود و به مواردی از قبیل ایجاد شبهه اعتقادی و ولنگاری فرهنگی در ترویج بی ناموسی و بی غیرتی بین زنان و مردان اشاره نمود.

والسلام

 • سید ابراهیم میرپورفرد