ایمان-توکل-استقامت

بیان دیدگاه های شخصی در خصوص مسائل روز

ایمان-توکل-استقامت

بیان دیدگاه های شخصی در خصوص مسائل روز

بیان دیدگاه های شخصی در خصوص مسائل اجتماعی و سیاسی

پیام های کوتاه
  • ۱۶ ارديبهشت ۹۶ , ۰۷:۰۳
    قم
آخرین مطالب
پربیننده ترین مطالب
  • ۹۶/۰۲/۱۶
    قم
محبوب ترین مطالب
آخرین نظرات
  • ۰
  • ۰

بسمه تعالی

بخش های مهمی از سخنان رهبر انقلاب اسلامی امام خامنه ای در دیدار امروز معظم له

 

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به سخنان سخیف ، زشت ،ابلهانه ، آشفته و سراسر غیر واقعی رئیس جمهور آمریکا در مجمع عمومی سازمان ملل تأکید کردند : این سخنان ناشی از قدرت نبود، بلکه ناشی از عصبانیت ، درماندگی و سبک مغزی است زیرا آمریکا یی ها از این که نقشه های چندین ساله آنها در منطقه غرب آسیا ، با حضور مؤثر جمهوری اسلامی ایران ، نقش بر آب شده است ، به شدت ناراحت و عصبانی هستند .

 

حضرت آیت الله خامنه ای ، مجلس خبرگان را مجلسی استثنایی و بی نظیر از لحاظ ترکیب ، کارکرد و وظایف خواندند و افزودند : این مجلس در کنار وظایف کنونی آن ، باید یک نگاه و ارزیابی کلان و راهبردی به مسیر و حرکت انقلاب اسلامی داشته باشد .

 

معظم له در بخشی دیگر از سخنان خود بیان نمودند:یکی از عناوین انقلاب ما،«نه شرقی و نه غربی»بود و امروز اگر چه قطب شرق وجود ندارد اما آمریکا و دولت های اروپایی با قدرت و قوت وجود دارند.«نه غربی» یعنی در سیاست،مجذوب و ملحق و مطیع و تحت تأثیر غرب نباشیم،در مسیر خواست آنها نیفتیم و کشور و فرهنگ آن را از آمیختگی با فرهنگ منحط غرب پالایش کنیم و مجلس خبرگان باید در این خصوص ارزیابی و مطالبه گری کند.

ایشان با تأکید بر این که این عزت به واسطه مجاهدت مردم و جوانان و ریخته شدن خون شهدا به دست آمده است . گفتند : شهید عزیز محسن حججی یک نمونه بود وما از این نمونه ها در میان جوانان بسیار داریم و خداوند متعال این نمونه را به دلایلی در مقابل دیدگان برجسته کرد تا همه تسلیم این حقیقت شریف شوند که انگیزه انقلابی در میان جوانان ، به فضل الهی روز به روز در حال افزایش است .

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به درخواست های بی شمار جوانان از طریق نامه و پیغام ، برای اجازه حضور در جبهه دفاع از حرم و مبارزه با دشمن ، خاطر نشان کردند : این ، همان انگیزه های رو به افزایش انقلابی در میان جوانان است و چنین انگیزه هایی در شرایطی که عوامل بازدارنده و وسوسه گر همچون فضای مجازی وجود دارد ، نشانگر معجزه و لطف الهی است .

رهبر انقلاب اسلامی همچنین ماه محرم را ماه امام حسین علیه السلام و ماه همه ارزش های متبلور در وجود مقدس آن حضرت همچون جهاد، شهادت ، اخلاص ، وفا ، گذشت ، اهتمام به حفظ دین خدا و ایستادگی در مقابل قدرت های معارض دین خواندند .

ایشان تأکید کردند : این حادثه در طول زمان زنده تر شده و گرامیداشت این حماسه عظیم ، هر سال نسبت به قبل پرشورتر و گسترده تر است که همین موضوع در بردارنده پیام و معنای خاصی است و به فضل الهی این جریان به رهبری امام حسین علیه السلام ، در دنیا پیش خواهد رفت .

پیش از سخنان رهبر انقلاب ، آیت الله جنتی رئیس مجلس خبرگان ، مواضع انقلابی رهبر معظم انقلاب اسلامی را مایه دلگرمی مردم خواند و افزود : انقلابی بودن شرط موفقیت است و اگر انقلابی نباشیم ، توفیقی حاصل نمی شود .
 


دریافت
مدت زمان: 37 ثانیه

 

 


دریافت
مدت زمان: 33 ثانیه

 

 

 

 

  • ۹۶/۰۶/۳۰
  • سید ابراهیم میرپورفرد